V domácí kabině ve čtvrtek večer zavládlo velké zklamání. I když hodonínským hokejistům šlo pouze o čest, výkon slováckého celku zůstal za očekáváním. „Chtěli jsme se se sezonou a s našimi fanoušky rozloučit vítězstvím, ale zápas jsme nezvládli. Po takových výkonech, jako jsme předvedli dnes, jsme si bohužel play off nezasloužili,“ říká hrající kouč hodonínského béčka Zdeněk Jurásek.

Jeho tým měl proti Velké Bíteši velkou motivaci uspět, neboť právě soupeř z Vysočiny mocným finišem připravil právě Drtiče o účast ve vyřazovacích bojích.

Hodonínští ale ale závěrečný letošní duel vůbec nezvládli. Spartak nasměroval za třemi body Jakub Touška, který už v 7. minutě překonal domácího gólmana Zollpriestera.

Ve druhé třetině se trefil i Marek Touška a Velká Bíteš vedla na Zimním stadionu Václava Nedomanského 2:0. Další úder zasadil soupeři Grmela. Hodonínská rezerva se probrala až v polovině zápasu a dvěma slepenými góly duel zdramatizovala. Nejprve snížil obránce Štěpanovský, vzápětí vstřelil kontaktní branku hrající kouč Jurásek.

Velká Bíteš ale soupeři v závěru druhé třetiny odskočila na 4:2. Trefil se Pospíšil. Triumf hostujícího týmu završil ve 47. minutě Šíma. Béčko Drtičů na zvrat nemělo a premiérovou sezonu v Krajské lize jižní Moravy a Zlínska zakončilo porážkou.

Krajská liga jižní Moravy a Zlínska, 26. kolo

SHK Hodonín B - HC Spartak Velká Bíteš 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. M. Štěpanovský (Venclík), 35. Jurásek (Sedlák) - 7. J. Touška (M. Touška), 26. M. Touška (Grman), 32. Grmela (Štěpánek, Šidák), 40. P. Pospíšil (J. Touška), 47. Šíma (J. Touška)

Rozhodčí: Šudoma - Olšar, Tkáč

Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0

Diváci: 128.

SHK Hodonín B: Zollpriester (Polášek) - Čech, Novotný, Rákoczy, Weber, Talán, Venclík, Koubek, Ling, Crlík, Sedlák, M. Štěpanovský, Šála, Lindner, Jurásek, Výmola, Tomi, Račický. Trenéři: Zdeněk Jurásek, Petr Krupica

Velká Bíteš: Alexa - Grman, Šidák, Šíma, Poláček, Štěpánek, Novák, Buďa, M. Touška, Pospíšil, J. Touška, Grmela. Trenér: Zdeněk Pirochta