„Lepší úvod asi nemohl být, i když jsem měl hodně šancí. Klidně jsem mohl dát ještě více gólů, ale vyhrálo se, což je hlavní," uvedl po domácí premiéře třiatřicetiletý hokejista.

Srovnání se Zdeňkem Jurásek se ale Jurča brání. „Každý hrajeme trochu jinak, navíc Jurásek byl jenom jeden," řekla ústřední postava středečního utkání. „Zdeněk pro Hodonín odvedl skvělou práci. Teď se rozhodl, že povede béčko Drtičů," připomněl Jurča.

Bývalý hráč brněnské Techniky už v přípravě ukázal, že bude posilou, spolupráce elitní formace v prvním soutěžním zápase ale předčila všechna očekávání. Jurča se blýskl hattrickem a přihrávkou, Kadlec bral rovněž čtyři body za dva góly a stejný počet přihrávek. Naprázdno nevyšel ani kapitán Peš, který si připsal jednu asistenci. „S kluky jsem si výborně sedl. S Petrem Pešem i Kubou Kadlecem si výborně rozumíme, dobře nás doplňují i obránci Marek Haloda s Lojzou Miklíkem. Celá lajna šlapeme, snad nám to vydrží celou sezonu," přeje si Jurča.

Ten se poprvé prosadil v 16. minutě, kdy proměněným blafákem zužitkoval přesilovou hru a zvýšil na 2:0. „Nástup jsme měli docela solidní, v první třetině jsme mohli dát víc gólů. V prostřední části jsme však vypadli z tempa, naopak soupeř dal dva góly a dostal se do hry," hodnotil Jurča.

Závěrečnou část už jasně ovládli Drtiči, kteří právě zásluhou třiatřicetiletého útočníka strhli ve 44. minutě vedení na svoji stranu. Severomoravané sice Málkem opět srovnali, ale ve zbytku utkání skórovali pouze domácí, kteří nakonec jasně zvítězili 7:3. „Asi jsme byli hladovější než soupeř," přemítal Jurča.

Hodonínští fanoušci věří, že si hráči nějaké branky schovali i na další utkání. „Každý zápas chci dát gól, v každé šanci chci být stoprocentní. Sice je to občas trochu svazující, ale i v sobotu pojedu do Kopřivnice s tím, že chci zase dát co nejvíce gólů," prohlásil nový sniper modro-oranžových barev.