Hodonín podruhé v sezoně nedokázal bodovat na ledě soupeře. Po porážce ve Šternberku neuspěli Drtiči bodě ani v Uničově. Po porážce 2:3 klesli na třetí místo.

Hodonín prohrával v Uničově po brankách Jurči a Paška už 0:2. Hosté se však nevzdali a brankami Michalů Rapanta a Hozy dokázali vyrovnat. Vítězný gól zaznamenal pět minut před koncem utkání opět Jurča. Hodonínu nepomohla ani závěrečná power play. „V Uničově to bylo podobné utkání, jako jsme odehráli ve Šternberku. Byl to zápas, který jsme mohli vyhrát. Ale bohužel celkově přístup nebyl takový, jaký má být,“ hledal příčiny prohraného utkání trenér Hodonína Svatopluk Číhal.

V úvodní třetině čekali diváci na branky marně. Hodonín sice byl několikrát v početní výhodě, žel v koncovce chyběla potřebná přesnost. „V první třetině jsme nedokázali využít několik přesilovek. Hráli jsme i pět na tři. Ale přistoupili jsme k tomu dost laxně,“ konstatoval hodonínský kouč.

Na úvodní branku si museli diváci počkat až do poloviny zápasu. V dvojnásobné přesilovce překonal Holeše Jurča. Hodonín doplatil v prostřední části na přísný metr rozhodčího Dědka. Drtiči odehráli téměř deset minut v oslabení. „Domácí úvodní branka nastartovala,“ připustil Svatopluk Číhal.

Uničovu se náramně povedl vstup do třetí dvacetiminutovky. Bleskovou akci domácích zakončoval Paško. Hodonín se ale nevzdal. O tři minuty později využil přesilovku Hoza. Následně byl vyloučen Matůšek. Hodonínští však přečkali domácí nápor a brankou M. Rapanta dokázali srovnat.

Uničovští přesto závěr zvládli lépe a strhli vedení zpátky na svou stranu. Překvapivou výhru vystřelil pět minut před koncem Jurča. „Zápas jsme odehráli se špatným nasazením. Porážka je asi zasloužená. Každopádně je to škoda. Odehrajeme těžké zápasy a pak utkání, které by jsme měli vyhrát a nezvládneme jej,“ smutnil po zápase hodonínský kouč.

„Celkově ten přístup nebyl takový, jak má být. Ale je to poučení. Navíc i ostatní prohrávají. Všechno se vyhrát nedá. Ono je prohrát a prohrát…,“ dodal Číhal.

Uničov – SHK Hodonín 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Branky: 29. Jurča, 41.Paško, 55. Jurča – 45. Hoza, 49. Rapant.

Uničov: Jedlička (Přikryl) - Heča, Šindler, M. Rajnoha, Molota, Denisov, Žákovčík - Raymond, Tolkachev, Ševčík - Frieb, Jurča, Pekr - Handl, Diviš, K. Rajnoha- Paško, Sršeň.

Hodonín: Holeš (Hubačka) – Pokorný, Ševela, Podešva, Šťastný, J. Rapant, Vejvar, Lukačovič, Javorek - Čárský, Hučko, Hrtús - Barták, Peš, Matůšek - Hoza, M. Rapant, Surový - Janeček.

Libor Kopl

tabulka:

www.hokej.cz/index.php?lng=CZ&webid=404&view=