„Čekají nás náročné zápasy, neboť Jindřichův Hradec se před play off dobře posílil a ve vyřazovacích bojích hraje opravdu dobře. Podle mě se jedná o jednoho z nejtěžších soupeřů?“ říká v rozhovoru pro Hodonínský deník hrdina pátečního střetnutí.

Spadl vám po závěrečném hvizdu sudího Vaňka velký kámen ze srdce?

Určitě se každému ulevilo. Po závěrečné siréně jsme věděli, že jsme splnili dílčí cíl a že máme postup v kapse.

Čekali jste lehčí sérii? Přece jenom v základní části jste s Břeclaví jasně vyhrávali…

Lehkou sérii jsme určitě nečekali. Základní část je něco jiného než play off. Když navíc hrajeme s jedním soupeřem pět zápasů v řadě, tak už je to těžké. Soupeř se dobře připraví na naši taktiku. Je to taktický boj a už nerozhoduje to, zda jsme skončili v základní části první nebo osmí. Bylo to i vidět.

Ve čtvrtém zápase se na branku dlouho čekalo. Deset minut před koncem se Břeclav ujala vedení. Věřil jste v závěru utkání, i za nepříznivého stavu 0:1, že sérii ukončíte už na ledě Břeclavi?

Já věřím vždy až do šedesáté minuty, protože jak bylo i vidět, během jedné minuty se dá otočit zápas, který se pro nás nevyvíjí dobře. Když jsme dostali branku na 0:1, bylo to takové polití studenou vodou. Vítězství jsme šli ale naproti a naštěstí to pro nás dopadlo dobře.

Obrat jste režíroval v početních výhodách vy. Jak byste popsal obě gólové střely?

Snažil jsem se střelu umístit k tyčce. Dá se říct, že to byly stejné střely do úplně do totožného místa k levé tyčce nad ledem. Padlo to tam. Přálo mně štěstí a jsem za to rád.

Většinou se stává, že když dá nějaká formace gól, tak jde střídat. Vy jste však na ledě s kolegou Hlavačkou i po vyrovnávací brance zůstali. To jste na ledě zůstali na pokyn trenéra Žilky, nebo to byla intuice?

V přesilovce jsme hráli na dva pravé obránce. S Martinem Hlavačkou jsme si střídání řídili sami. V přesilovkách nás zkoušel nasadit oba dva. Naštěstí náš záměr vyšel.

Závěr byl hodně hektický. Domácí cítili po porážce velkou křivdu. Jak jste viděl výkon hlavního rozhodčího vy?

Chápu, že se Břeclav cítila poškozená. Když totiž někdo prohraje zápas během jedné minuty, tak se vždy snaží najít vinu. Svádět na rozhodčího ale všechno nemohou. Každý se na zápas dívá jiným pohledem. Samozřejmě se mohl rozhodčí upísknout. My ale můžeme říkat, že pískal dobře, soupeř se zase bude na něj zlobit. Hodnotit výkon rozhodčího je velmi těžké.

Co čtvrtfinálovou sérii podle vás rozhodlo?

U nás rozhodlo to, že nás v určitých chvílích čtvrtého duelu podržel brankář Zavadil, který zneškodnil tři samostatné průniky. Pokud by dala Břeclav nějaké branky, tak by se zápas vyvíjel jinak.

Břeclav během série vyměnila brankáře. Nevýrazného Chvátala nahradil mladý Filip Barus, který vaše střelce hodně trápil. Byla změna gólmana hodně znát?

Barus chytal velmi dobře. Možná to Břeclavi pomohlo. Chvátal, který soupeře celou sezonu držel, neměl podle mě správnou formu na play off.

Sérii jste ukončili v pátek. Volný víkend vám asi přišel docela vhod. Nebo se pletu?

Pátý zápas nikdo nechtěl hrát. Chtěli jsme si v sobotu odpočinout. V neděli už jsme měli trénink, v pondělí jsme pokračovali v přípravě a v úterý hrajeme další zápas. Nikdo nad případným pátým zápasem.nepře­mýšlel. Každé volno a šetření sil je ve vyřazovacích bojích výhoda.

V semifinále si to rozdáte s Jindřichovým Hradcem. Dá se očekávat další náročná série…

Čekají nás náročné zápasy, neboť Jindřichův Hradec se před play off dobře posílil a ve vyřazovacích bojích hraje opravdu dobře. Podle mě se jedná o jednoho z nejtěžších soupeřů.

Vám se v základní části proti Vajgaru dařilo. Soupeře z jižních Čech jste čtyřikrát porazili. Co by mělo na Hradec platit?

Chceme hrát ze zabezpečené obrany a sázet na protiútoky. Nic jiného nevymyslíme. V semifinále se musí hrát hlavně směrem dozadu hodně zodpovědně. Hradec má zkušený tým a výborného brankáře Kubeše. Snad nějaké branky dáme.

V semifinále vás čeká i náročné cestování. Jak budete šetřit síly?

Bude to náročnější, ale naštěstí se do Jindřichova Hradce netrmácíme po nějakých okresních silnicích. Naopak do Humpolce jedeme po dálnici, a pak už je to jenom kousek. Horší by to bylo, kdybychom měli jezdit do Trutnova. Síly ale budeme muset šetřit. Cestování ale podle mě není tak náročné jako náročný program, kdy se hraje obden. Navíc někteří chodíme do práce.

Ale síly ještě určitě máte?

O Vánocích jsme kvalitně potrénovali, takže síly ještě jsou. Navíc jsme teprve na začátku cesty.