Na jedné straně euforie, vítězný ryk, radost a úsměvy od ucha k uchu. U poražených zavládl smutek a zklamání. Unavení Lvi cítili po pátečním utkání křivdu. Břeclavští měli pifku hlavně na sudího Vaňka. Mladý rozhodčí zápas podle nich nezvládl. Tahle porážka je bude bolet ještě hodně dlouho.

„Co mohu říct? K naší hře nic. Do posledních minut jsme bojovali co to šlo. Byl to vyrovnaný zápas, ale konec byl pro nás krutý,“ uvedl značně rozladěný domácí kouč Michal Konečný.

Ten neměl pro výkon hlavního rozhodčího pochopení. Podle Konečného nepřesný sudí napínavý duel značně ovlivnil. „Věděli jsme, že zápas bude pískat mladý Vaněk z Brumova – Bylnice. On ještě předčil všechna naše očekávání,“ hřímal Konečný. „Od druhé třetiny všechno pískal jenom na jednu stranu. Fauly na nás prakticky ignoroval. To, co předvedl v závěru, to jsem ještě nikdy neviděl. To nemělo obdoby. Tak okatě soupeře tlačit,“ pokračoval. „Těší mě snad jenom to, že před všemi těmi lidmi ze sebe udělal takového blbce. Pokud by takoví sudí měli pískat druhou ligu, tak to raději zrušme,“ dodal naštvaně.

Domácí tým ale nezačal proti Hodonínu dobře. Břeclav zdaleka neměla tak drtivý nástup jako ve středu, naopak více ze hry měli hosté. Lvi byli blízko ke gólu v 11. minutě, kdy obránce Dlapa dvakrát po sobě orazítkoval od modré čáry břevno Zavadilovy svatyně.

Břeclavští neskórovali ani v dvojnásobné početní výhodě. Gólem neskončil ani únik Truhláře a Pappa. Šance měli v úvodní části i Drtiči. Největší tutovku zahodil ve 20. minutě Heffernan. Dravý Kanaďan nastřelil pouze spojnici Barusovy branky.

Ve druhé třetině se spíše bojovalo než hrálo. Oba týmy měli několik přesilovek, domácí gólman Filip Barus byl stejně jako hodonínský gólman Zavadil pozorný. Obraz hry se nezměnil ani v závěrečné části. Něco přes osm set diváků žádný krásný hokej nevidělo.

Radost domácím příznivcům udělal až Tomáš Popolanský, který deset minut před koncem nachytal krátce po vhazování Zavadila. Vedoucí branka paradoxně Břeclavi uškodila. Na ledě se více jiskřilo a debatovalo než hrálo. Souboj střídal souboj a emoce plály naplno.

Rozhodnutí nakonec přinesla 57. minuta. Dvojnásobnou přesilovku využil obránce Pokorný. Zkušený zadák přesnou ranou překonal výtečného Baruse a srovnal. V pokračující přesilovce udeřili Drtiči podruhé. Pokorný znovu napřáhl a jeho pumelice skončila až v síti.

Zdeptaní Lvi nedokázali najít ve zbytku utkání odpověď. Drtiči si třetí výhru zajišťující postup do další fáze vyřazovacích bojů v nervózním závěru vzít nenechali. „Musím soupeři vyseknout poklonu. Břeclav hrála ve třetím a čtvrtém zápase skvěle. Hodně nás potrápila, sebrala nám dost sil,“ pochválil protivníka kouč SHK Libor Žilka.

Ten do sestavy vrátil juniora Polesného i útočníky Hollého a Rehuše. „Úspěchu jsme podřídili vše. V pátek dopoledne jsme měli rozbor videa. Kluci se znovu podívali na nevydařené třetí utkání. Pak jsme měli společný oběd,“ pravil Žilka.

Podle něj si pochvalu zasloužili hlavně skvělí gólmani. „Bylo to utkání brankářů,“ řekl Žilka. „Už jsme se nechtěli vracet do Hodonína. Pátý zápas by byl hodně ošidný. V závěru nám pomohlo i štěstí. Utkání jsme naštěstí díky přesilovkám zvrátili,“ dodal hodonínský kouč.

Drtiči se již o víkendu začali připravovat na semifinále. Vítěz základní části si to v boji o finále rozdá s Jindřichovým Hradcem. Slováckému celku to proti týmu z jižních Čech jde. Hodonín s Vajgarem v letošní sezoně čtyřikrát vyhrál. Udržet neporazitelnost ovšem bude hodně složité. „Budou to zase jiné zápasy než v základní části. Hradec má kvalitní tým. Dokáže se na play off dobře připravit, což potvrdil i proti Nymburku, který porazil třikrát v řadě. My však jdeme do série s jednoznačným cílem postoupit,“ pronesl Žilka.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Technika Brno a Trutnov. Obě série startují v úterý.

4. zápas čtvrtfinále play off: HC Lvi Břeclav – SHK Hodonín 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky: 50. Popolanský (M. Barus) – 57. Pokorný (Hlavačka), 57. Pokorný.

Rozhodčí: Vaněk – Dučák, Poláček.

Vyloučení: 10:7. Využití: 0:2.

Diváci: 826.

Břeclav: F. Barus – Bilčík, Dlapa, Dora, Latner, Novák, Směřička, Nekoranec, Lysoň – Beneš, Barus, Popolanský – Truhlář, Zháňal, Zemánek – O. Bartoš, Lechner, Papp

Hodonín: Zavadil – Pokorný, Miklík, Hlavačka, Vodák, Skočovský, Polesný – Buček, Heffernan, Štěpán – Špok, Rehuš, Sajdl – Goiš, Hollý, Nesrsta – Podešva, Matějka, Pusa.

Další čtvrtfinálové série:

Žďár nad Sázavou – Technika Brno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1), stav série 1:3, postupuje Technika

Kolín – Trutnov 2:3 po samostatných nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0), stav série 1:3, postupuje Trutnov

Nymburk – Jindřichův Hradec 2:4, stav série 0:3, postupuje Jndřichův Hradec

Semifinálové dvojice: SHK Hodonín – Jindřichův Hradec, Technika Brno – Trutnov