Premiérový ročník mladých Drtičů v lize juniorů je u konce. O víkendu odehráli hodonínští junioři poslední utkání v letošní sezoně, kterou lze bezesporu považovat za úspěšnou, protože se podařilo splnit hlavní cíl, a dokonce dosáhnout i něčeho navíc. „Musím říct, že je určitě spokojenost s tím, že jsme soutěž udrželi,“ tvrdí trenér juniorky Karel Buřič.

Co říci na úvod k letošní sezoně?
To, že jsme se nakonec dostali do první osmičky, bylo tak trochu navíc. První polovina základní části byla oťukávací, protože jsme neznali naše soupeře a ani kluci nevěděli, jak týmy hrají. Ve druhé části, která vlastně rozhodla o tom, že budeme mezi první osmičkou, se povedla vítězná šňůra.

Jak velký je rozdíl mezi krajským přeborem a ligou juniorů?
Krajský přebor a liga juniorů jsou dvě různé soutěže. Liga juniorů je hodně o bruslení a agresivitě. Pro nás bylo nevýhodou i to, že jsme měli mužstvo hodně mladé a kluci ještě nejsou tolik vyhraní. Ve všech oddílech, které byly na špici, rozhodovali utkání hráči narození v roce 1989. Třebíč, Šumperk nebo Havlíčkův Brod měly takových hráčů čtyři nebo pět, což jsme my samozřejmě neměli, my jsme mohli občas využít dva nebo tři.

Čeho si na právě skončené sezoně nejvíce ceníte?
Za velký úspěch považuji i to, že se celá ta sezona odehrála se stejným, a možná i co se obrany týče slabším týmem, který loni vybojoval postup z krajského přeboru. Oproti loňskému kádru jsme měli vlastně jen dvě posily - Ondru Šudomu do obrany a v útoku nám občas pomohl Michal Kuba.

Víte už, kdo z letošního kádru v tom příštím určitě nebude?
Z první pětky odchází centr Smejkal, který byl hráčem Břeclavi a určitě se bude ucházet o letní přípravu v Břeclavi. Končí Roman Průdek, který by měl případně začít letní přípravu v Hodoníně. Končí i Michal Drábek a už během sezony ze studijních důvodů skončil Zdeněk Ševela. Máme ale ještě vyhlídnuté některé kluky, i Hodoňáky, a ještě se dvěma nebo třemi jednáme o příchodu k nám.


Převzato z www.shkhodonin.cz, autorem je Jan Hochman