Kdo vás do Hodonína pozval?
Už v minulých letech mě na ples do Hodonín zval můj dlouholetý kamarád Marian Vasilko (výkonný ředitel FK Hodonín – pozn. red.), až letos jsem konečně dorazil.

V Hodoníně jste poprvé, nebo do města jezdíte častěji?
Nene, na Slovácko jezdím pravidelně. Navštěvuji Prušánky i další obce. Mám tady pár přátel, které poměrně často navštěvuji. Tady ten kraj mám nesmírně rád. Hlavně kvůli vínu.

Máte rád podobné vyhlašování a akce, nebo byste byl raději s týmem na ledě a koučoval?
Radši bych byl na ledě (úsměv). Na plese jsem dlouho nebyl. Samozřejmě tím, že jsem nyní reprezentačním trenérem a nejsem úplně neviditelný, tak se na podobných akcích bojím objevit. Aby někdo neřekl, že to je ten, co obchází koncerty, plesy a podobné akce. V Hodoníně jsem kvůli Marianu Vasilkovi a dalším několika klukům. Za nimi jezdím moc rád, ale hlavně za vínem a ne za hokejem.

Přitom Hodonín je hokejové město…
To je pravda. Hodonín je sice hokejové město, ale nyní hraje pouze druhou ligu. Věřím tomu, že v budoucnu bude zase hrát větší roli a třeba i první ligu.

V Hodoníně s hokejem začínal obránce Michal Kempný. Co říkáte na jeho výkony v dresu Chicaga?
Michal Kempný je především výborný kluk. Loni udělal velký krok. Jeho výkony samozřejmě sleduji. Přeji mu, aby v NHL měl co největší úspěch. Na druhé straně kdyby s Chicagem vypadl hned v prvním kole play off, ještě stihne mistrovství světa. Tak doufám, že přijede (úsměv).

V pátek vyvrcholila základní část extraligy. Překvapily vás výsledky?
Byly tam určité kličky, výhoda domácího prostředí a šance na postup do předkola, ale většinou jak bylo v novinách nebo rozhovorech, není to o posledním kole. O postupu do play off se rozhoduje mnohem dřív. Ale jsou tam zajímavé dvojice. Samozřejmě jedna z těch nejzajímavějších je Sparta – Kometa.

Máte svého favorita na titul?
Já hlavně nesázím a nerad tipuji. Vím také, že v play off rozhodují drobné maličkosti, detaily, takže můžete mít různé favority, které mají předpoklady, ale play off vám někdy ukáže i tu nepravdu.

Mistrovství světa už máte v hlavě?
Samozřejmě to mám v hlavě už dlouho.

Sestava už se vám rýsuje?
Kluky sleduji. Kempy začínáme jednadvacátého března a stejně jako to před každým mistrovstvím světa bývá, budeme čekat na zdravotní stav hráčů, kteří budou postupně vypadávat z jednotlivých soutěží, a potom budeme tým doplňovat. Uvidíme taky, jaké hráče budeme mít k dispozici z NHL. Jsou tam určité možnosti, možná budeme mít k dispozici dobré hráče. Neznamená to ale, že se jejich týmy nedostanou do bojů o Stanley Cup, že automaticky přijedou. O jejich startu na šampionátu rozhodují další kritéria jako je zdravotní stav, podepsaná smlouva.

Dočkají se hokejoví fanoušci medaile?
Byl bych špatný trenér, kdybych řekl, že se jedeme do Paříže zúčastnit. Věřím tomu, že když mužstvo doplní naši nejlepší hráči z Evropy a někteří kluci z NHL, mohli bychom poskládat dobrý tým.

Nedávno skončila i Liga mistrů. Co říkáte na výkony pražské Sparty?
Už za mého působení v Lize mistrů jsme se Spartou hráli výborné zápasy. Tenkrát to bylo v celé Evropě bohužel málo sledované. Pro hráče je konfrontace s týmy z jiných soutěží jedině dobrá. Letos Sparta odehrála perfektní zápasy. Porazila špičkové švédské týmy, nejlepší švýcarský klub, které mají nesrovnatelné finanční možnosti. Tak, jak Sparta v Evropě prezentovala, byl pro mě luxus.