„Pro mě to byla další dobrá zkušenost, neboť tam hráli kvalitní hráči, kteří prošli NHL a dalšími evropskými soutěžemi. Byla to zajímavá konfrontace,“ řekl Kempný.

Dvacetiletý zadák nastoupil společně s mazákem Bičánkem ve druhé obranné dvojici. Měl za úkol eliminovat výpady ofenzivních es Petrohradu. To se nově složenému páru povedlo, Kometa inkasovala proti hvězdnému týmu pouze jednou.

„Pro ně začal zápas smolně. Nám naopak moc pomohly dva rychlé góly v přesilovkách. Soupeř se po nich trochu položil,“ řekl Kempný.

Brňanům se už na začátku druhé minuty naskytla dvouminutová přesilovka pět na tři, kterou zužitkoval Dlouhý. Druhý gól přidal ve 13. minutě Erat, o tři minuty později dělovkou od modré čáry překvapil brankáře Sokolova obránce Švrček. Favorizovaný soupeř dokázal zásluhou Martenssona už pouze snížit na konečných 3:1.

„Utkání splnilo svůj účel. Petrohrad i my jsme na ledě pouze týden. Podmínky tedy byly pro oba týmy stejné,“ pravil Kempný.

Solidně zaplněné Rondo vidělo v akci známé evropské hvězdy Martenssona, Kalinina, Weinhandla nebo Afinogenova. Brněnským fanouškům se naopak neukázali čeští reprezentanti Jakub Štěpánek s Petrem Průchou, volno dostali i Thoresen s Arťuchinem.

Právě na ruského obra se Kempný nejvíce těšil. „Sledoval jsem, jestli hraje. Byla škoda, že nenastoupil. Bylo by zajímavé se s ním setkat v souboji někde u mantinelu. Žádná sranda by to pro mě ale asi nebyla,“ usmíval se Kempný.

Na užším kluzišti, které patří mezi hlavní novinky Komety, se navíc více soubojů dá očekávat. „Všichni kluci to přivítali. Hokej bude rychlejší, pro lidi to bude zajímavější . Navíc to nebudeme mít tak daleko k puku,“ řekl Kempný.

Toho potěšila i tradiční vysoká návštěva. Do Ronda si v polovině prázdnin našlo cestu přes šest tisíc diváků. „Lidí přišlo hodně. Udělali skvělou atmosféru, za kterou jsme byli hodně rádi,“ pravil mládežnický reprezentant, který si pochvaluje i pestrou letní přípravu. „Byla v hodně věcech jiná. S panem Jeřábkem jsme často běhali na atletickém stadionu, s panem Venerou jsme dělali jiná cvičení. Hodně jsme trénovali obratnost nebo dynamiku. Každý trénink byl jiný,“ uvedl Kempný.

Ten má pro zkušené kouče pouze slova chvály. „Venera je výborný trenér. Nemám si na co stěžovat,“ říká.

Bývalý hráč Skalice a Havlíčkova Brodu by se letos rád prosadil do základní sestavy Komety. „Zatím je nás deset obránců, což je dost. Ve dvojici nastupuji s Radimem Bičánkem. Zkoušejí se různé varianty v útoku i obraně. Budu dřít, makat. Udělám všechno proto, abych v Brně zůstal. Nikdo vám totiž v dnešní době nic zadarmo nedá,“ uzavřel Kempný.

Michal Kempný

Narozen: 8.9.1990
Výška: 184 cm. Váha: 85 kg
Post: obránce
Hůl: levá
Místo narození: Hodonín
Hokejové začátky v klubu: Břeclav
První trenéři: Zdeněk Ševela, Josef Kuja
Přezdívka v kabině: Kempes
Oblíbené číslo dresu: 89
Oblíbený nápoj: coca-cola
Oblíbené jídlo: svíčková
Neoblíbený soupeř (stadion): Kadaň, Beroun
Nejlepší hokejový zážitek: MS 18, MS 20, titul ve Skalici (dorost)
Oblíbená hudba: dance, hip hop, rap
Koníčky: X-Box, fitnes, hokejbal, in-line