Drtiči hlavně Čejkovou zásluhou zvítězili ve Valašském Meziříčí 2:1 po samostatných nájezdech a vrátili se ve východní skupině druhé ligy na čtvrté místo.

„Premiéra mi vyšla, ale mohla dopadnout ještě lépe, protože jsme nedokázali udržet vedení. Na druhé straně jsme všichni rádi za vítězství za dva body,“ přiznává nová akvizice Hodonína, kterou trenéři Konečný s Flašarem zařadili do formace s Charvátem a kapitánem Matulou. „Žádné speciální úkoly jsme neměli, ale myslím si, že jsme odehráli kvalitní utkání,“ poznamenal hrdina zápasu.

Ještě minulý týden hrál krajský přebor, v sobotu naskočil do vyšší soutěže, kterou dobře zná z minulé sezony. „Samozřejmě druhá liga je kvalitnější a rychlejší než kraj, ale já jsem minulý rok hrál v Třebíči a v Moravských Budějovicích, takže jsem věděl, do čeho jdu,“ uvedl Čejka.

Před prvním zápasem v novém týmu byl trochu nervózní, ale po úvodním vhazování to z něj spadlo a na ledě se věnoval pouze hře. Útočníkova chvíle přišla ve 27. minutě, kdy se po zaváhání domácích dostal do přečíslení a po přesném pasu od Matuly překonal domácího gólmana Slováka. „Matulka mě perfektně našel před bránou a já jsem to trefil,“ líčil Čejka.

Na kolik ho vyjde premiérová branka u Drtičů, zatím netuší. „Kluci mi ještě nic neříkali, tak se nechám překvapit,“ usmíval se.

Na konci základní hrací doby a na začátku prodloužení mu ale dobře nebylo, když po nedovoleném zákroku pykal na trestné lavici a Valaši měli přesilovku čtyři na tři. „Byly to perné chvíle, ale já jsem klukům věřil, že to ubraní,“ pronesl.

Naopak na nájezdy už si věřil. „Jsem rád, že to tam padlo,“ těší nového hodonínského hokejistu, který věří, že mužstvu pomůže i v dalších zápasech.

Z Boskovic, se mu neodcházelo lehce. Ani lidem z Brněnska velkou radost neudělal. „Nadšení z toho nebyli, ale přestup do Hodonína mi přáli,“ říká. „Kabina mě přijala skvěle. Žádný problém nebyl. Hodně kluků znám jak ze společného působení v Kometě, tak i v Třebíči. Už se těším, až nastoupím před domácími fanoušky, protože co si pamatuji z minulého roku, tak tady byla skvělá atmosféra,“ dodal.

Na Zimním stadionu Václava Nedomanského se představí až za deset dní. Tuto středu mají Drtiči volný los, v sobotu zajíždějí do Kopřivnice.