V hrůzostrašné prostřední části inkasovali pět branek, navíc útočník Erik Hložánek za vražení na hrazení vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání. Moravané dál faulovali, pykali za své prohřešky. Domů odjeli s debaklem a bez bodu. Nyní mají týden čas na to, aby se nachystali na důležitý domácí souboj s Bílinou. Další ztráta znamená sestup do krajské ligy.

Cesta domů pro Drtiče nebyla vůbec příjemná, přitom začátek byl přímo snový. Skóre hned ve dvanácté sekundě otevřel hostující kanonýr Komínek. Zkušený útočník využil hrubé chyby soupeře a poslal hosty do rychlého vedení.

Drtiči měli v úvodu i další vyložené šance, ale gólman Pánek spoluhráče parádními zákroky podržel. Na druhé straně brankář Kořének na začátku zápasu moc práce neměl, přesto rovněž brzy inkasoval. Na 1:1 srovnal Japonec Okegawa.

Řisuty po vstřelené brance ožily. Měly další možnosti ke skórování, ale Drtiči dvěma přesnými údery v rozmezí pouhých deseti sekund poslali alespoň na chvíli do kolen. Vedení vrátil Hodonínu Hložánek, na 3:1 upravil Janás.

V závěru první třetiny byl navíc vyloučen domácí Makovický a slovácký celek udeřil počtvrté. Početní výhodu zužitkoval obránce Miklík, který chytře tečoval nahození Růžičky.

Kroměřížští hokejisté (bílé dresy) v úvodním finále play-off Krajské ligy jižní Moravy a Zlína podlehli domácímu Hodonínu 2:5.
Podívejte se: Hokejisté Hodonína ovládli první finále. Duel vidělo 1200 diváků

Zatímco úvodní část opanovali hosté, druhá třetina jednoznačně patřila domácím Středočechům, které vrátil do hry ve 22. minutě Formánek. Pak přišla kontaktní branka Michala Kučery a Řisuty vycítily šanci.

O osudu Drtičů rozhodl přesně v polovině zápasu Erik Hložánek. Hostující útočník tvrdě narazil na mantinel Adama Zicha, vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání a Buldoci jeho nedovolený zákrok potrestali hned dvakrát trefami Rendly a Sýkory. Zejména Matyáš Rendla měl radost, v první části totiž hrubkou zavinil první branku a posadil Hodonín do sedla.

Teď už v něm však seděli pevně domácí a otěže si vyrazit nenechali. Ještě do druhé pauzy napodobil dvojče Jakub Kučera a ve třetí části dokonce domácí vyhnali z klece brankáře Kořénka.

Zlínská trojka nedávno zaujala výkonem v extralize na ledě Hradce Králové, kde pomáhal svým Beranům, ale ve Slaném zápas nedochytal. Domácím vylepšili skóre Janeček s Patykem a i to může nakonec hrát v play down svou roli.

Drtiči ve třetí třetině klidně mohli skóre dorovnat, ale v zakončení už nebyli přesní. Růžičky mířil do tyče, Komínek ujížděl ve dvojnásobném oslabení na domácího gólmana, ale neuspěl. Ve 46. minutě zase nejproduktivnější hráč východní skupiny druhé ligy poslal puk do tyče.

Závěr už provázely emoce. Drtičům se vůbec nelíbil výkon rozhodčích, které počastovali kritikou. Vykázán byl vedoucí mužstva Ivo Anschlag, hráči se zase střídali na trestné lavici.

Hodonínští hokejisté musí na nepříjemnou prohru 4:8 rychle zapomenout. Víkend mají volný, příští středu se představí na severu Čech, kde se postaví Bílině. Půjde o všechno.

2. hokejová liga, skupina o udržení, 3. kolo -

HC Řisuty – SHK Drtiči Hodonín 8:4 (1:4, 5:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Okegawa (Janeček, M. Kučera), 23. Formánek (Patyk, Rendla), 29. M. Kučera (Janeček, Malovický), 33. Rendla (Řepka, Patyk), 34. Sýkora (Petráš, Zich), 39. J. Kučera (Petráš, Patyk), 56. Janeček (Řepka, Sýkora), 58. Patyk (Matula, Formánek) – 1. Komínek (Hložánek), 12. Hložánek (Komínek, Hefka), 12. Janás (Růžička, Romančík), 20. Miklík (Růžička, Hložánek). Rozhodčí: Šperl, Kosnar – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 6:13, navíc Hložánek (Hodonín) 5+OK. Využití: 2:1 Diváci: 78. Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:4, 8:4.
Řisuty: Pánek – Zich, Matula, J. Kučera, Řepka, Malovický – Rendla, Patyk, Formánek– Sýkora, Čermák, Petráš – M. Kučera, Janeček, Okegawa – Pokorný, Havlůj, Výrut.
Hodonín: Kořének (56. Martinčík) – Mikulík, Pchalin, Hohl, Škápik, Miklík – Sedlák, Růžička, Handl, Janás, Hefka, Komínek, Marek, Hložánek, Romančík.