„Dostáváme každý zápas milion gólů. Tentokrát rozhodlo, že jsme neubránili dvě přesilovky. Je strašně těžké se z toho vyhrabat, když dostáváme tolik branek a musíme dotahovat,“ hlesl viditelně zničený nejproduktivnější hráč Komety Petr Holík, jenž se postaral o první branku Brna.

Vše podstatné se odehrálo už v první části. Smolařem byl brankář Komety Dominik Furch. Nejenže v úvodní třetině čtyřikrát lovil puk z brány, ale zkraje zápasu musel na tři minuty přepustit místo mezi třemi tyčemi Marku Čiliakovi kvůli problémům s výstrojí. „Přetrhla se mu tam tkanička a nešlo to vyřešit hned,“ popsal trenér Komety Patrik Martinec.

Prvních deset minut přitom Brňané s favoritem drželi krok. Na úvodní gól Rastislava Deje ze druhé minuty zareagoval hned o necelou minutu později Holík, na gól Robertse Bukartse z šesté minuty odpověděl bleskurychle Luboš Horký.

Jenže Brno srazily dvě obdržené branky v oslabení od Marka Kaluse a Petera Kriegera. Ve zbylých dvou třetinách hosté kontrolovali vedení a náskok ještě navýšili. „V těch oslabeních bylo všechno špatně. Jde to za mnou jako trenérem, že jsem hráče nepřipravil,“ kál se Martinec.

Volejbalistky Králova Pole zvládly i druhé brněnské derby v sezoně.
Brněnské derby ovládly volejbalistky KP. Šelmy přišly o nadějné vedení

Kromě porážky Brňané museli skousnout také odstoupení nové akvizice Jiřího Ondráčka ze zápasu. Útočník ze Zlína odehrál jen přes tři minuty. „Zranil se a nemohl pokračovat,“ uvedl brněnský kouč.

Těšit jej tak mohl aspoň návrat gólmana Čiliaka do sestavy po nepříjemném onemocnění. Minulou neděli nedochytal kvůli akutním zdravotním problémům utkání s Pardubicemi. „Jsme rádi, že nešlo o nic vážného. V sobotu se k nám připojil a tentokrát byl dvojka. Věřím, že už budou oba gólmani zdraví. Chytají super,“ uvedl Martinec.

Kometa po další prohře zůstává na deváté příčce tabulky, ale na předposlední pozici Karlových Varů už má náskok jen třech bodů. „Hrajeme o záchranu. Musíme se dívat pod sebe a ke každému zápasu přistoupit jako k duelu play-off, abychom se dostali aspoň do předkola. Je třeba jít zápas od zápasu,“ burcoval Holík.

V dalším utkání čeká ale na brněnskou družinu další přetěžká překážka. V pátek od půl sedmé večer se totiž Kometa představí na ledě pražské O2 arény proti Spartě.

Kometa Brno - Vítkovice 2:5
Třetiny: 2:4, 0:0, 0:1.
Branky a nahrávky: 3. Holík (Pospíšil, Horký), 7. Horký (Pospíšil) – 2. Dej (Kalus, Raskob), 6. Bukarts (Krieger), 12. Kalus (Mikuš, Bukarts), 16. Krieger (Bukarts), 47. Kotala (J. Stehlík).
Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček – Klouček, Zíka.
Vyloučení: 4:1.
Vyšší tresty: 0:0.
Využití: 0:2.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 28:31.
Diváci: 5018.
Kometa Brno: Furch (3.–6. Čiliak) – Kučeřík, Kundrátek (A), Holland, Ščotka, Gulaši (A), Hrbas, Němec – Pospíšil, Holík, Horký – Zaťovič (C), Kollár, Flek – Ondráček, Raška I, Šalé – Vincour, Strömberg, Koblížek.
Vítkovice: Stezka – Mikuš, Grman, Gewiese, Raskob, Prčík, J. Stehlík, L. Kovář – L. Krenželok (C), Marosz, Lakatoš (A) – Bukarts, Krieger, Lednický – Kotala, Dej, Kalus – Fridrich, Chlán, R. Půček.