Rozhodnutí o zrušení celé sezony řadu hokejistů překvapilo. "Chápu, že jsou v životě nejdůležitější věci než hokej. Přesto nevidím důvod, proč by se sezona nedala nějak dohrát. Ve druhé lize nejsme profesionálové, ale třeba za pomocí antigenních testů by se to nějak dalo zvládnout. Už se nedohrála loňská sezona a teď tohle. Pro kluby i hráče je to velký zásah a strašná škoda," povzdechl si třicetiletý útočník.

Po ukončení druhé ligy hledal Komínek náhradní řešení, jak si sezonu prodloužit. Našel ho u prostějovských Jestřábů, kde se zatím dohodl na měsíčním působení v prvoligové soutěži. Jenže zatím stihl naskočit jen do dvou zápasů a na konci toho druhého si natáhl tříslo, které si v posledních dnech léčil. "Teoreticky bych už možná mohl naskočit v sobotu proti Ústí. Doufám, že ještě dostanu šanci, abych vedení klubu i trenéry přesvědčil o tom, že můžu týmu pomoct i v závěru sezony. Věřím, že bych se do toho dostal, i když v prvních dvou zápasech bylo znát, že jsem hrál zápas naposledy někdy na začátku října. Navíc první liga je důraznější a rychlejší než druhá. Pro oje tělo to byl docela zápřah," přiznal odchovanec brněnské Komety, který už má z minulosti zkušenosti i s nejvyššími soutěžemi v Rakousku, na Slovensku nebo v Polsku.

Během nucené hokejové pauzy se udržoval v kondici hlavně díky posilování doma. "Na ledě jsem byl jen dvakrát na otevřeném kluzišti. Byl jsem ale hodně vytížený pracovně. Mám firmu s obleky a kromě toho jsem pomáhal tátovi ve stavební firmě. Navíc máme doma malé dítě, takže jsem se nenudil," poznamenal Tomáš Komínek.

V Hodoníně odehrál výbornou loňskou sezonu a jen začátek té letošní. Svoji budoucnost u Drtičů bude teprve řešit. "Je to ještě daleko. Uvidíme, jak bude situace v celé společnosti i ve sportu vůbec vypadat. Moje hlavní myšlenky ohledně hokejové budoucnosti jsou ale spojené s Hodonínem. Pokud by tedy byl o mé služby zájem," dodal zatím šestizápasový kapitán SHK Hodonín.