Žádná věhlasná jména, spíše navrátilci a nadějní mladíci posílí největšího konkurenta hodonínských Drtičů ve druhé lize brněnskou Techniku.
Vedení brněnského klubu ohlásilo příchod pěti nových hokejistů. „Neříkal bych posily. Je to doplnění kádru. Jedná se o kvalitní hráče a doufáme, že zapadnou do týmu,“ přeje si kouč Techniky Jaroslav Beck.

Mužstvo nečekají bouřlivé rošády. „Kostra zůstává stejná. První pětka se od loňska nemění,“ potvrzuje předseda klubu Jiří Šafář.
Do obrany se vrací starý známý Martin Loužek, který si v minulé sezoně odskočil na hostování do Šumperku. „Uvidíme, jak se mu bude dařit. U něj je to spíš návrat zpět do hnízda,“ usmívá se Šafář.

„Martin je staronová tvář a chce dokázat, že hokej stále umí,“ přidává svůj komentář trenér Beck, jenž stál ještě nedávno na lavičce Přerova .
Důvěru kouče má šestadvacetiletý obránce Richard Kučírek, který dříve působil v brněnské Kometě nebo ve Znojmě. Ale od Orlů odešel kvůli neshodám s trenéry. „Stanovili jsme si podmínky, a když je dokáže dodržovat, bude vše bez problémů,“ ujišťuje Beck.

Trio nových defenzivních hokejistů v dresu Techniky doplňuje mladý zadák Martin Rajnoha, který přichází z Přerova na roční hostování.
Mladá krev oživí také ofenzivu. Stejně jako Rajnoha se Beckovi v Přerově osvědčil dvaadvacetiletý Petr Dostál.
„Je to velký bojovník a dříč,“ chválí ho kouč Techniky. Pátým a prozatím posledním přestupovým úlovkem je forvard Tomáš Tůma, který byl v Beckově týmu už vloni. „Především závěr minulé sezony se mu v Přerově vydařil. Snad si formu přenese i k nám,“ věří Šafář, který plánuje větší propojení mládeže s Atýmem.

„Juniorku bychom rádi dostali až do extraligy,“ předsevzal si. V odchodech hráčů zatím jasno není. „U Látala se Sedláčkem se teprve uvidí, jestli budou staženi zpět z hostování,“ prozrazuje Šafář.

„Někteří hráči asi v týmu skončí. Ani ne tak z výkonnostních jako spíš ze zdravotních či pracovních důvodů. Ale nic není definitivního,“ doplňuje Beck. To platí i pro možné posily. „Dále jednáme, ale žádná bombastická jména nečekejte,“ krotí očekávání.

V těchto dnech připravuje pro své svěřence letní tréninkové dávky. „Teď se zaměříme na vytrvalostní, dynamickou a výbušnou sílu. Klukům to jedině pomůže,“ slibuje si kouč.