„Musíme se s tím poprat. Je to pro kluky hodně lákavé a bude to pro ně zážitek. Na mistrovství světa dospělých se totiž nedostanou. Jako bývalý asistent na vysoké škole to chápu a pouštím je,“ pravil hodonínský kouč Svatopluk Číhal, který podobnou situaci zažil už před několika lety v brněnské Kometě. „Karlíček a spol. mají stříbro a zážitek na celý život,“ připomněl nedávný úspěch Číhal.

V dresu SHK by se měla trojice reprezentantů objevit až v posledních dvou zápasech nadstavbové části. Tedy ve Valašském Meziříčí a doma s Břeclaví. „Riziko beru na sebe. Vím, že kdyby to nevyšlo, tak mi to všichni omlátí o hlavu. Klukům to ale přeji. budou mít zážitek na celý život,“ uvedl Číhal. „Věřím, že play off uhrajeme i bez nich, a že nám pak ve vyřazovací části pomohou,“ doplnil.

Vedení hodonínského klubu shání za trojici reprezentantů náhradu. „V hledáčku máme Kubu Sajdla a Martina Hollého. Šanci dostanou i naši mladí kluci, jako jsou Lukáš Vrba, Tomáš Zelinka, Roman Průdek,“ řekl Číhal.

Zkušený kouč dal Špokovi ve středu volno. „Martin měl před zápasem teplotu. Takže i když přišel, tak jsme jej nenechali hrát,“ vysvětlil své rozhodnutí Číhal.