„Pro nás to byl super zápas. I když soupeř spoustu hráčů šetřil, tak si kluci zahráli s dospělými, což je jenom dobře. Pro mladé kluky je svátek zahrát si s dobrým mančaftem. Proto byla na naší straně větší vůle po vítězství. Výsledek je pro nás dobrý, ale nic neřeší ani pro nás, ani pro domácí. Pořád to je jen příprava," uvedl hlavní trenér juniorky Komety Brno Jaroslav Pouzar.

Právě nadšení mladíků a lepší pohyb středeční přípravný duel nakonec rozhodlo. „Asi hrálo roli i to, že muži se proti mladým klukům tak nevyhecují, jako to bylo z naší strany. Já jsem ale moc rád, že si tady mohli kluci zahrát," řekl Pouzar.

Toho čeká s mladíky spousta práce. „Naší ambicí je určitě výchova hráčů pro první mužstvo a hlavním cílem je záchrana v těžké a náročné soutěži," pravil Pauzar.

Jeho tým měl v úvodu zápasu rozhodně více ze hry. Mladí hráči Komety dokázali svůj tlak rychle zužitkovat. Už po necelých dvou minutách hry se po závaru před domácím brankovištěm prosadil břeclavský odchovanec Marek Papp.

O dvě minuty později Kometa vedla 2:0, když zmatků před hodonínským gólmanem využil Silvester Kusko.

Drtiči si první šance vytvořili až v polovině úvodní části. Ve 13. minutě zavřeli domácí hráči soupeře v jejich obranném pásmu a Stanislav Škorík přesnou ranou snížil na 1:2.

Na další branku si museli diváci počkat až do poloviny druhé třetiny. Drtiči sice přestáli oslabení, ale chvíli po jeho skončení dostal puk za Kotvanova záda Patrik Štancl a junioři brněnské Komety vedli opět o dvě branky.

Slovácký celek dokázal utkání na začátku závěrečné části zdramatizovat. Střelou z bezprostřední blízkosti nejprve snížil Martin Špok a o tři minuty později se trefila posila z Havlíčkova Brodu David Dvořáček.

Hosté si však o chvíli později vzali vedení zpět na svoji stranu. V závěru početní výhody procedil Adam Šidák puk za záda Lunera, který v polovině zápasu vystřídal Kotvana.

Drtiči dokázali ve zbývajícím čase najít ještě jednu odpověď, když Laporteho střelu od modré čáry dorazil do prázdné brněnské brány Tomáš Smetana.

Čtvrtý nerozhodný výsledek Drtičů v přípravě se nakonec ale nekonal. Junioři Komety Brno se za nerozhodného stavu hnali za vítězným gólem, který nakonec dal dvě minuty před závěrečnou sirénou Silvestr Kusko.

„V obranné fázi stále děláme obrovské chyby a v útoku neproměňujeme ani ty největší šance. Chybí tam snaha a tlak jít do brány. Kluci z Komety ukázali své kvality, dravost a chuť po vítězství. Určitě nás dnešní prohra mrzí, ale junioři z Brna si ji zasloužili," uvedl kouč SHK Svatopluk Kosík.

Zkušený lodivod dal ve středu volno většině opor. „,Chtěl jsem, aby se ukázali a dostali šanci i mladí kluci z naší juniorky a hráči, kteří hrají o své místo. Navíc nás posílili dva kluci z Havlíčkova Brodu, kteří jsou u nás na zkoušku," informoval Kosík.

Ten zatím nemá o složení jednotlivých formací jasno. „Pořád jsme ve fázi přípravy a stále hledáme ideální složení. Všichni dobře víme, že musíme mužstvo před začátkem soutěže ještě posílit," dodal slovenský kouč.

SHK Hodonín – HC Kometa Brno junioři 4:5 (1:2, 0:1, 3:2)

Branky: 13. Škorík (T. Smetana, Špok), 44. Špok (Dvořáček), 47. Dvořáček (Špok), 57. T. Smetana (Laporte) – 2. Papp (Vlček), 4. Kusko (Beneš), 28. Štancl (Grúnwald, Klaus), 52. Šidák (Kozel), 59. Kusko (Kozel, Mytiska). Rozhodčí: Holub – Kucián, Macek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 288. Střely na branku: 23:27.

Hodonín: Kotvan (30. Luner) – Rybalkin, Miklík, Kulyk, Polesný, Skočovský, Koukal, Směřička, Polák, Laporte – Špok, Škorík, Dvořáček – T. Smetana, Tomi, Kundera – Duchoslav, Čavoj, Buřič – Charvát, R. Smetana, Vrba – Belisle, Velechovský.

Kometa Brno junioři: Klimeš (Jekel) – Sedlák, Vojáček, Mytiska, Vlček, Štancl, Šidák, Cívka, Kozel, Kusko, Papp, Beneš, Král, Zohorna, Boltvan, Grünwald, Buhaj, Boček, Klaus.