I když Janásem ve 4. minutě bleskově srovnali na 1:1, ve zbytku utkání jen marně vzdorovali rozjetému favoritovi. Svěřenci trenérů Flašara a Konečného v 17. kole východní skupiny druhé ligy doma podlehli Drakům 2:9 a v tabulce po nečekaném debaklu klesli za Opavu na páté místo. Slováckému celku k lepšímu výsledku nepomohla ani výměna brankářů v 16. minutě za stavu 1:3.

Hodonínští hokejisté šli do utkání bez zraněného kapitána Jurči, zato s velkým elánem. Domácí euforii ale rázně utnul po necelých čtyřech minutách Vachutka. Jihomoravanům se však podařilo bleskově vyrovnat zásluhou Janáse.

Drtiči i za nerozhodného stavu 1:1 hráli výborně, soupeře mačkali, vytvořili si i vyložené šance, ale v zakončení se soužili. Hosty držel výtečný brankář Wanecki. Domácímu gólmanovi Hlaváčovi to naopak příliš nešlo a v 16. minutě se po dvou slepených brankách pakoval na střídačku. Mladého brankáře SHK vyhnali z ledu trefy Scheutera a Vachutky. Obě branky od sebe dělily pouze jednatřicet vteřin.

Hodonín - Šumperk 2:9
Branky a nahrávky: 4. Janás (Čermák, Matula), 22. Čermák (Matula, Janás) – 4. Vachutka (Kabelka), 16. Scheuter (Gewiese), 16. Vachutka (Jaroš, Řezáč), 18. Hroch (Krejčiřík, Antonov), 24. Kabelka (Haloda), 25. Pokorný (Řezáč), 48. Antonov (Plhal, Hroch), 53. Antonov (Drtil), 55. Vachutka (Gewiese, Scheuter). Rozhodčí: Šudoma – Hübl, Pospíšil. Vyloučení: 4:6, navíc Milfait (Šumperk) 10 minut osobní trest nesportovní chování. Využití: 1:0. Diváci: 1157.
Hodonín: Hlaváč (16. Kubáň) – Věžník, Horák, Ševčík, Sedláček, Slabý, Miklík, Čermák – Leška, Krejčí, Matula, Komínek, Bulín, Mlynář, Charvát, Pröschl, Hložánek, Balán, Janás, Polák.

Drtičům ale ani výměna gólmanů nepomohla. Kubáně totiž brzy překonal Hroch a Draci po první periodě vedl 4:1. „Hrozně těžko se mi mluví, protože první třetina byla jedna z našich nejlepších, co jsem v Hodoníně. Výsledek 1:4 po dvaceti minutách je neskutečný. Hosté v úvodní části vystřelili čtyřikrát na branku a dali nám čtyři góly. Nechci výkon soupeře snižovat, naši kluci hrabali, ale byli jsme tvrdě trestaní z produktivity,“ posteskl si domácí trenér Michal Konečný.

Hodonínští hokejisté se i za nepříznivého stavu snažili. Útočili, tlačili se do zakončení a hned v úvodu druhé třetiny výsledek zkorigovali. Po spolupráci Matuly a Janáse se prosadil obránce Čermák.

Naděje Jihomoravanů na zvrat ale rychle spláchly další dva slepené góly hostů. Pátý úder zasadil domácím Kabelka, na 6:2 zvyšoval Pokorný. Hodonínští trenéři Flašar s Konečným si v čase 24:01 vyžádali oddechový čas, Draci ale zbytek utkání s přehledem kontrolovali.

Naopak Drtiči už se nedokázali do zápasu vrátit, zbytek duelu byl zcela v režii rozjetých Draků. „Šumperk není náhodou na prvním místě, venku ještě neprohrál. Pro nás je ale výsledek neskutečně krutý. Asi čtyřikrát jsme jeli sami na branku, nastřelili tyčku, břevno. Vím, že to zní asi blbě, ale hra opravdu nebyla špatná. Vytvořili jsme si spoustu šancí. Bohužel my jsme z každé soupeřovy šance trestaní a to není jenom tento zápas. Stalo se nám to i v minulých utkáních. Na druhé straně taky dáváme góly, ale musíme vydržet a věřit, že se to nějakým způsobem zlomí. I takové porážky ale k hokeji patří. My se z toho musíme nějakým způsobem otřepat. Za týden jedeme do Valašského Meziříčí,“ připomněl další duel Konečný.