„Stačí mi ty dva góly. Hlavní je, že se vyhrálo,“ usmíval se po středečním zápase Michal Kuba.

Jeho výkon ocenil i domácí kouč. „Michal Kuba nehrál špatně. Pro něj je jenom dobře, že hraje. Určitě je to lepší, než aby u nás seděl na střídačce,“ řekl trenér Drtičů Libor Žilka.

Na dvaadvacetiletého útočníka nezapomněli ani hodonínští příznivci, kteří Kubovo příjmení po vstřelené brance vyvolávali. „Fanouškům bych chtěl za krásné přivítání poděkovat,“ vzkázal na tribuny Kuba. „I kluci v kabině mi říkali, že něco takového nikdy nezažili. Já příznivcům za to moc děkuji. Na druhé straně musím přiznat, že z toho měl takový zvláštní pocit,“ pravil Kuba.

Ten se na bitvu s týmem, v němž strávil většinu své hokejové kariéry, náramně těšil. V úvodu zápasu ale hodonínského odchovance svazovala nervozita. „Nevěděl jsem, co mě čeká. Jestli na mě budou lidi pískat, nebo mi naopak fandit. V úvodu zápasu jsem byl trochu nervózní,“ řekl Kuba, který hned na začátku pikantního duelu obdržel za nedovolený zákrok dvouminutový trest.

Špatná trasa

Kuba při cestě na trestnou lavici ovšem trochu zabloudil. „Byl jsem zvyklý jezdit doleva, takže jsem se spletl. Pak mě ale usměrnili. Všiml jsem si, že se lidé smáli, tak jsem je aspoň pobavil,“ vtipkoval Kuba.

Důrazný útočník se ale brzy rozehrál a na začátku prostřední části dvakrát udeřil. „Za góly jsem rád. Více mě ale těší tři body,“ pravil Kuba.

Výhra Žďáru je nesmírně cenné, neboť Plamenům chybělo na ledě lídra skupiny Střed jedenáct hráčů. „Do Hodonína s námi odjelo pět juniorů, o kterých vlastně ani nevím, jestli vůbec někdy za muže druhou ligu hráli. Všichni jsme se ale semkli, celý zápas bojovali a dopadlo to pro nás dobře,“ uvedl Kuba.

Ten sice nastoupil proti řadě kamarádů, ale některé hráče Drtičů viděl ve středu vůbec poprvé. Poznat nové protihráče může Kuba ve vyřazovacích bojích. Žďár totiž ve čtvrtfinále play off zřejmě narazí na Hodonín. „Žďár na Hodonín umí zahrát. I když jsem hrál ještě za Drtiče, tak jsme s ním měli problémy. Pokud by se oba týmy nakonec přece jenom utkaly, mohla by to být zajímavá série,“ míní odchovanec SHK, který si v novém prostředí pomalu zvyká.

„První týden byl těžký,“ přiznává Kuba. „Je to jiné, než doma. Nikoho jsem tam neznal. Naštěstí mě kluci v kabině vzali v pohodě,“ doplnil.

Rodáka z Hodonína zaskočilo jen nevlídné počasí, které na Vysočině v lednu panuje. „Je tam spousta sněhu, na který nejsem z Hodonína zvyklý. Ve Žďáru pořád sněží. Ráno, když se probudím, když jdu na oběd, i večer, když jdu spát. Navíc je tam hrozná zima. A hlavně, snad všechno je tam do kopce,“ uzavřel Kuba.