Hodonínští hokejisté poprvé bez obránce Vlka vletěli na svého soupeře střemhlav. A hned od 23. sekundy a z první střely vedli. Salajkovo nahození poslal za Kalouskova záda Kocák.

Hosté odpověděli podobně. Od červené napřáhl Muras, který se trefil přesně mezi Peksovy betony. Ani ne za minutu byli ve vedení Sršni. Kubišta ujel domácí obraně a Peksa se stěhoval na střídačku. Jeho spoluhráči našli rychlou odpověď. Kocák si vyměnil puk s Pešem a vyrovnal.

Skvělou spolupráci ukázali oba hodonínští forvardi v 15. minutě, kdy si své pozice vyměnili. Čtvrtý kanadský bod si odchovanec skalického hokeje připsal za další minuty, když naservíroval puk na čepel Juráskovy hole – 4:2. „Zápas jsme měli dobře rozehraný a ani herně to bylo špatné. Ale opět jsme dostali laciné góly. Ty naše zase dávala jen jedna trojka. Je potřeba, aby se přidaly i ty další,“ ví hodonínský kouč Svatopluk Číhal.

Ve 27. minutě Sršni poprvé překonali i Šenka a Křišťanem snížili na rozdíl jedné branky. Dvougólový náskok vrátil Drtičům v polovině zápasu svým druhým zásahem Peš. „Dnes nás docela podržel gólman, který se vrátil po zranění. Hodně nám pomohl. Hodonín hrál dobrý kombinační hokej, ale i tak jsme se drželi,“ řekl kutnohorský kapitán Jan Kubišta.

Uprostřed závěrečné části padla na každé straně jedna branka. Tu hodonínskou vstřelil Peter Kocák, který si tím připsal hattrick. Drtiči tak vedli 6:4. A když tři minuty před koncem vyloučil sudí hostujícího Bláhu, tak už to vypadalo, že domácí dokráčí s přehledem pro tři body. Jenže právě na vyloučeného Bláhu Drtiči zapomněli, a ten pětačtyřicet sekund před koncem snížil na 5:6. „Máme zkušené hráče, ale dělají hodně taktických chyb. Nechat si skočit hráče z trestné lavice za záda,“ kroutil nevěřícně hlavou Číhal.

Jenže místo power play se Sršni udrželi jen ve vlastním obranném pásmu, k čemuž jim pomohl i nedisciplinovaný Bláha, který zcela zbytečně atakoval domácího útočníka do oblasti krku a hlavy, za což jej stihl pětiminutový trest. „Ironicky jsme se nechali vyloučit stejně jako každý zápas. Ale ubránili jsme to, což nám pomohlo ke vstřelení kontaktního gólu. Chtěli jsme si ještě vytvořit tlak, ale kvůli zbytečnému faulu už jsme se k ničemu nedostali,“ prohlásil kapitán Kutné Hory. Ta tak stále čeká na první bod ze soupeřova kluziště.

Drtiči si připsali do druholigové tabulky další tři body, a to i přes to, že v posledních třech domácích zápasech inkasovali nezvyklých šestnáct gólů. Po osmém kole jsou nyní třetí. „Jsem rád akorát za tři body. Jinak to bylo zlé. Z vítězství mám rozpačitý dojem. Ve druhé polovině utkání jsme byli nervózní a báli jsme se o výsledek. Myslím si, že jsme ten zápas měli odehrát s nadhledem, v klidu,“ dodal hodonínský trenér.

Jeho svěřenci nastoupí v neděli ve šlágru kola v Kolíně, kde je přivítá lídr druholigové skupiny.

Hodonín vs. Kutná Hora 6:5
Třetiny: 4:2, 1:1, 1:2
Branky (nahrávky): 1. Kocák (Salajka), 7. Kocák (Peš), 16. Peš (Kocák, Jurásek), 17. Jurásek (Kocák, Peš), 30. Peš (Jurásek) – 51. Kocák (Jurásek) – 3. Muras, 4. Kubišta (Janata), 27. Křišťan (Důras), 49. Jankovský (Nakládal), 60. Bláha (Bílek).
Rozhodčí: Coufal – Linhart, Pospíšil.
Hodonín: Peksa (4. Šenk) – Salajka, Svoboda, Komárek, Gróf, Pokorný, Miklík – Kocák, Jurásek, Peš – Rehuš, Hollý, Sajdl – Hoza, Špok, Korotvička – Kuba, Fiedler, Barták.
Kutná Hora: Kalousek – Heřmanský, Janata, Veselý, Bílek, Kurka, Šlejtr, Horálek, Kubišta, Jankovský, Uhlíř, Křišťan, Sladký, Muras, Nakládal, Tvrdík, Bláha.