Hráči týmu HC Panthers Hodonín navázali na výkony a výsledky starších kolegů z mužstva Old Stars z minulého roku. Pohár pro vítěze dvoudenního klání hokejových amatérů, kterého se o víkendu zúčastnilo dvanáct týmů z České republiky, Slovenska a Bulharska, tak opět zůstal na Slovácku.

„Vítězství nás všechny moc těší. Jsme rádi, že jsme takto kvalitní turnaj vyhráli," uvedl člen vítězného týmu Petr Běloch. Čtyřiadvacetiletý útočník ještě den před turnajem netušil, že na něm bude vůbec startovat. „Kluci mi volali v pátek na poledne, že mám přijet. Pět minut před devatenáctou hodinou jsem přijel na zimní stadion a o půl hodiny později už slavil druhý gól," smál se Běloch, který sice pochází z Hodonína, ale momentálně žije a pracuje v Praze.

Panteři po cestě do finále zdolali i silný Vracov. Semifinálová bitva skončila výhrou domácího celku 3:1. Hráči vracovského Hope si zvedli náladu v souboji o bronz, který vyhráli jasně 5:1.

Mezi poraženými byli i obhájci loňského prvenství. Old Stars Hodonín doplatil především na absence tradičních opor. „Z pracovních a zdravotních důvodů nám scházeli třeba Pavel Večeřa, Petr Kozánek, Patrik Weber nebo Tomáš Kavan," hlásil jeden z bývalých Drtičů a současný vedoucí prvního mužstva SHK Roman Bárta, který výsledky stejně jako většina aktérů nijak neřešil. „Bohužel letos jsme mužstvo složitě dávali dohromady, takže výsledky nebyly takové, jako v minulém roce," připomněl Bárta.

Ten si turnaj náramně užil. „Je to super akce," pochválil organizátora člen hodonínského týmu Old Stars.

Na slovácku se představili i amatérští hokejisté z Košic nebo Bulharska.

Prestiž klání zvyšovali především bývalí reprezentanti či hvězdy Poldi Kladno i československého hokeje. Do Hodonína dorazil třeba mistr světa z roku 1985 Vladimír Kameš, známý obránce Jan Kruliš nebo účastník Kanadského poháru v letech 1981 a 1984 Jiří Dudáček. „Je to moc dobrý turnaj. V Hodoníně je krásný stadion i krásné sklepy, hlavně kvůli nim sem moc rádi jezdíme. Nemusíme pít pořád jenom pivo, ale také můžeme ochutnat i výborné moravské víno," usmíval se padesátiletý Kameš.

Ten za československou reprezentaci odehrál pětačtyřicet zápasů, ve kterých vstřelil dvanáct gólů. Po skončení hokejové kariéry se začal úspěšně věnovat hokejbalu. Na mistrovství světa, které se konalo v Litoměřicích roku 1998, se stal mistrem světa. Stál také u založení oddílu Habešovny Gladiators. I když se Kameš stále udržuje v kondici, na hodonínský led ho nepustilo zranění. „Moc mě to mrzí," posteskl si bývalý útočník Jihlavy či finského Karpätu Oulu, který kamarády a bývalé spoluhráče dirigoval ze střídačky. „Je nám jedno, jestli vyhrajeme nebo prohrajeme, ale i v tomto věku si moc rádi zahrajeme," pronesl Kameš.

Hockey Games patří k nejpopulárnějším amatérským turnajům. V Hodoníně se uskutečnili již podruhé. „Loni se nám tady všem moc líbilo, proto mě zástupci týmů požádali, abych i třináctý ročník zorganizoval v tomto krásném městě," uvedl hlavní pořadatel Ladislav Bílek.

I když všichni hráli naplno, k žádným zraněným nedošlo. „Pravidla jsou nastaveny tak, aby žádný úraz nebyl. Pře každým zápasem upozorňujeme kapitány, aby se hrál bezkontaktní hokej. Není to o tom, abychom se zranili a navzájem si ublížili," připomněl Bílek. „Jde hlavně o dobrý pocit, zahrát si a pobavit se," přidal.

Hlavní organizátor potvrdil, že ani letošní Hockey Games nebyly pouze o brankách, výhrách a asistencích. „Většina hráčů poctivě dodržuje pitný režim. Hráči mají čas zhlédnout krásy Slovácka a třeba večer navštívit vinné sklepy," dodal Bílek.