Kouč Žilka pozměnil před třetím semifinálovým duelem sestavu. Jak se vám hrálo s novými spoluhráči v první lajně?

Myslím si, že druhému útoku změna prospěla. Mates (Jan Matějka – pozn. red.) hrál se Špokema a Sajdlem výborně. Naše lajna se na začátku trochu trápila a hledala. Dostali jsme dva góly, i když druhý byl hodně nešťastný. Pokaždé nejde hrát tak, jak bychom si představovali. Kluci se ale za nás postavili, dali branky a my jsme to pak dobojovali. Důležité je, že jsme hráli jako tým. Poděkování patří klukům z druhého a třetího útoku, kteří dali góly i za nás.

Vraťme se ještě na chvilku ke čtvrtečnímu zápasu. Jak byste popsal gól, kterým jste na jihu Čech zvyšoval na 2:0?

Pokec (Petr Pokorný – pozn. red.) mi to na krátko jen tak bruslí přikopl a já jsem dal takovou tu, jak s klukama říkáme Šeďovku, a padlo to tam (směje se).

Vy jste byl ve čtvrtek i u druhé branky, kterou sudí Pražák neuznal. Co se na ledě vlastně přihodilo?

Podle mě to bylo tak, že Špoky (Martin Špok – pozn. red.) to tam před brankou nějak tečoval, prý snad vysokou hokejkou, ale nemyslím si, že to tak bylo. Pak to trefilo Sajdlíka (Jakub Sajdl – pozn. red.) do zadku a šlo to do brány. Podle mě to byl regulérní gól. Sudí to neuznal, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Důležité je, že se nám povedlo vyhrát v sobotu.

V Jindřichově Hradci jste vedli v polovině zápasu o dvě branky a vypadalo to na pohodovou výhru. Proč se utkání nakonec zvrtlo a vy prohráli 3:5?

Těžko říct. Měli jsme hodně vyloučených. Dívali jsme se před zápasem na video a věděli jsme, jak máme soupeře bránit, ale nedařilo se nám to. Dostali jsme první gól těsně po ubránění oslabení pěti proti třem, kdy tam byla nešťastná teč. Možná jsme nebojovali naplno. Kdo ví, možná nám chyběla šťáva, ale každopádně to nebylo ono.

Oba trenéři se shodli na tom, že sobotní utkání rozhodla druhá třetina a hlavně dva rychlé góly na 4:2. Souhlasíte?

Určitě ano. Je to těžké pro oba. V play off je hodně těžkých zápasů za sebou. Síly už docházejí, ale snažíme se bojovat jako jeden tým. Nakonec jsme dali více gólů a vyhráli jsme.

Ve třetí třetině vás jindřichohradecký Mazanec u mantinelu tvrdě sestřelil. Chvíli jste zůstal na ledě, ale nakonec jste zápas bez problémů dohrál. Bolel střet s urostlým zadákem Vajgrau hodně?

Šel na mě puk, já jsem neviděl, že protihráč jde po mě a dal mi hit. Myslím si ale, že to nebyl faul a mě to spíš konečně probudilo, protože celý zápas jsem se po ledě spíš motal a ten zákrok mě hodně nabudil.

Šest minut před koncem jste se ocitl ve velké šanci, ale puk jste do odkryté branky nedostal. Jak byste popsal tuto příležitost?

Snažil jsem se to zpoza brány zasunout puk do branky, ale v poslední chvilce mi tam některý z bránících hráčů strčil hokejku. Sám jsem se díval do branky, kde je puk, ale bohužel to skončilo mimo tři tyče.

Nakonec jste se ale branky dočkal, když jste v závěru upravoval na konečných 6:2…

Kuba Sajdl výborně zatáhl puk a já jsem to už jen doklepl za čáru. To už nebylo nic moc těžkého a hlavní podíl na tom gólu má Kuba.

Závěr zápasu přinesl potyčku, po které čtyři hráči zamířili předčasně pod sprchy. Nebyla koncovka třetího duelu zbytečně vyhrocená?

Popravdě ani nevím, co se vlastně stalo. Těsně před tím jsem šel z ledu a přes kluky na střídačce jsem pořádně neviděl, co se tam děje. Ono už v Hradci se někdo ze soupeřů chtěl tahat, myslím že s Romanem Nesrstou. Nevím, proč to bylo. O vítězi bylo prakticky rozhodnuto, ale soupeř to asi nepřekousl.

Série se přesouvá zase na jih Čech. Co pondělní duel rozhodne?

Musíme bojovat. Všichni musíme na ledě odevzdat maximum a musíme hrát disciplinovaně. Nesmíme se nechat vylučovat a dodržovat taktiku. Všichni do jednoho musíme zodpovědně bránit a pak to může vyjít. Doufám, že se nám to podaří a postoupíme do finále.

Zatímco někteří vaši spoluhráči si ve vyřazovací části nechali obarvit vlasy, vy se zase neholíte. Neuvažoval jste, že zvolíte radikálnější krok?

Minulý rok jsem si vlasy shodil a stejně to nepomohlo. Tak jsem to chtěl změnit a přestal jsem se holit. Uvidíme, co bude za rok. Třeba se zase dojde na ty vlasy (smích).