„Rodičům se tornádo naštěstí vyhnulo a škody na domě měli minimální. Mamka mi už ve čtvrtek posílala videa tornáda a když jsem potom přes celou noc sledoval, co se dělo, bylo mi jasné, že je třeba pomoct. O jakou katastrofu jde, jsem si naplno uvědomil, když jsem viděl cestu vedoucí k našemu rybníku Lužáku. Tam jsme rádi chodívali jako malí a teď to tam všechno lehlo. Dostalo mě to a bylo mi do breku,“ líčil tísnivé okamžiky vítěz Stanley Cupu.

Od pátečního dopoledne se při odklízení trosek skoro nezastavil. „Nejprve jsme opravovali něco na baráku známých a pak vyrazili za lidmi, kteří na tom byli daleko hůř. Šlo o jednoduché práce, které může dělat kdokoli, třeba jsme naváželi suť,“ pravil třicetiletý hodonínský rodák.

V hodonínském kostele svatého Vavřince sloužil v neděli ráno děkan Josef Zouhar bohoslužbu za všechny, které postihlo čtvrteční řádění tornáda.
Mše za oběti tornáda: Naše oblast je těžce zkoušená, řekl hodonínský děkan

Ačkoliv množství rodin přišlo v mžiku prakticky o všechno, s nešťastným osudem se perou statečně. „Zaujalo mě, jaké mají místní lidé odhodlání. Nic jiného jim ani nezbývá, ale bylo vidět, že nerezignovali,“ vyzdvihl Kempný.

Ačkoliv musel z místa neštěstí v neděli odjet, hodlá dál pomáhat. „Vrátil jsem se do Prahy, protože mi v pondělí začíná příprava a taky jsem chtěl vidět syna. Nicméně ozvala se mi hromada lidí a teď je třeba pomoc nějak zkoordinovat. Je super, že se chce tolik lidí zapojit. Domlouval jsem se se starostou Lužic, aby se pomoc dostala lidem, kteří ji potřebují opravdu nejvíc, “ zmínil bývalý obránce Komety.

Zpráva o ničivém tornádu v jeho rodišti se dostala i k jeho spoluhráčům z Washingtonu. „Někteří už mě kontaktovali. Je ale pro ně těžké, že většině článků o události samozřejmě nerozumí, takže jim budu posílat průběžně informace a pak se uvidí, kdo pomůže,“ doplnil Kempný.