O výhře favorita nakonec rozhodla prostřední část, ve které CSKA nastřílelo bojujícím mladíkům tři branky. Do té doby to bylo ze strany posledního vítěze okresní ligy hodně velké trápení. „Zklamali jsme, čekali jsme od zápasu mnohem více,“ přiznal po zápase kapitán CSKA Peter Prochászka.

Jeden z hlavních strůjců červnového titulu se však nedokázal proti dorostencům Rigumu výrazněji prosadit. Do statistik si Prochászka připsal pouze bod za přihrávku na úvodní gól Petroviče. „Očekávali jsme, že dáme alespoň dvacet branek. Nedařilo se nám. Měli jsme každopádně vyhrát mnohem vyšším rozdílem,“ uznal Prochászka, který navíc v letošní sezoně pomáhá Rigumu k návratu do extraligy.

Hodonínští dorostenci drželi s CSKA bezbrankový stav až do 18. minuty. Do té doby bezchybného Lindnera překonal přesnou trefou Petrovič. Na rozdíl dvou branek zvyšoval o šest minut později Ambrus. V závěru druhé třetiny pak přidal Petrovič třetí gól. A čekalo se, že i v závěrečné části bude CSKA pokračovat ve stříleckých manévrech. Žádná kanonáda se však nekonala. Naopak. Ve 35. minutě překonal Sentešiho Mikuláček. Pak dokonce mohli dorostenci Rigumu zápas zdramatizovat, ale CSKA se v dvojnásobné přesilovce ubránilo. „V ní nám chybělo více střel na branku,“ řekl kapitán starších dorostenců Rigumu Roman Jurenka.

Rigum se na snížení nezmohl. Naopak v závěru pečetil výhru mistra Plačko. „V neděli nás čeká další zápas, možná jsme podvědomě šetřili síly. Každopádně náš výkon nebyl zdaleka optimální. Nasazení nám nechybělo, ale celkově to bylo špatné,“ sdělil Procházka.

To mladíci z Rigumu museli být se svým výkonem spokojeni. „Myslím, že to z naší strany nebylo špatné. Čekal jsme horší hru. S výkonem i nasazením našeho týmu jsem spokojený. Pokud budeme i nadále pokračovat v podobných výkonech, tak věřím, že brzy uhrajeme tři body,“ uvedl Jurenka.

Jeho tým stejně jako kyjovští dorostenci a hodonínští Vlci zatím nezískal v soutěži ani bod. „Nic nevzdáváme. Zkusíme se probojovat do ply off. Bude to těžké, ale při troše štěstí určitě reálné,“ dodal Jurenka.

Rigum Hodonín dorost – SK CSKA 1:4 (0:0,0:3,1:1)

Branky: 35. Mikuláček – 18. a 30. Petrovič, 24. Ambrus, 45. Plačko.

Vyloučení: 0:5. Bez využití. Diváci: 30

Rigum dorost: Lindner – R. Jurenka, Surovič, Švagerka, Kutěj, Kovář, Měchura, Kostelanský, Liščinský, Prčík, Veselý, Mikuláček, Páníček, Maloušek.

CSKA: Senteši – Bolebruh, Foiť, Valovič, Horinka, Sloboda, Ambrus, Procházska, Petrovič, Plačko, Korčák.

Další výsledky 5. kola: Čejkovice – Sudoměřice 5:2, Gladiators – Vlci B 4:7, Rigum B – Kyjov 9:1.