„Pomohla nám první třetina, kdy jsme dokázali využít úvodní nápor. Po druhé brance už to bylo jednoznačné,“ řekl slovenský kanonýr.

Vaškovič musí společně se spoluhráči na sobotní debakl rychle zapomenout. Už v úterý totiž startují vyřazovací boje. A Hodonín čekají těžké souboje s Orlovou. „Letos jsme si soupeře nemohli vybírat. Jméno čtvrtfinalisty známe už týden. Budeme se snažit na zápasy dobře připravit,“ uvedl Vaškovič.

Čtvrtfinále se letos hraje pouze na dva vítězné zápasy. „Mrzí mě, že se zkrátila celá sezona. Je půlka února a my končíme základní část. Dva zápasy jsou hodně málo. Není to ani play off,“ pravil čtyřiadvacetiletý hokejista.

Ten pomohl Slovensku k pátému místu na zimní univerziádě, která se konala Turecku. „Nebyla to žádná dovolená. Byl to dobrý turnaj. Za devět dní jsme odehráli šest zápasů. Utkání až na výjimky měly dobrou úroveň. Zažil jsme něco jiného. Podmínky, stadion, všechno bylo super,“ pronesl Vaškovič.

Hokejový turnaj se hrál ve dvou halách. „Byl to takový komplex. Jedna hala byla nová, velká a krásná. Druhá byla menší, asi tréninková,“ řekl Vaškovič, který na turnaji nasbíral šest bodů za dva góly a čtyři asistence.

Slovensko v Turecku obhajovalo bronz. Slovenský výběr nakonec skončil pátý. „Výsledky nebyly špatné,“ míní Vaškovič.

Bývalý hráč Znojma si prohlédl i město Erzurum. „Po obědě jsme měli většinou volno. Prostor na procházky teda byl. Navštívil jsem nákupní centrum, podíval se po městě. Také jsme byli na jiných sportech. Viděl jsme skoky na lyžích nebo závody na snowboardu,“ řekl Vaškovič.

Slovenský útočník při nákupech nezapomněl ani na rodinu. „Rodičům jsem dovezl nějaké maličkosti. Jinak jsem si nechal věci, které jsem nafasoval. Část úboru jsem vyměnil s Finy a Američany,“ uzavřel Vaškovič.