„Po fyzické stránce se cítím velmi dobře. Doufám, že mě bude tělo takhle poslouchat po celou sezonu. Hlavně věřím, že se mi vyhnou zranění,“ přeje si Romančík.

Čtyřiadvacetiletý Slovák přišel do Hodonína s vizitkou elitního střelce a pověst kanonýra potvrzuje i na začátku přípravy. Skalický rodák se zatím skvěle vypořádává s tlakem a nároky vedení SHK. „Dělám a budu dělat všechno pro to, abych pomohl mužstvu vítězit a dělat dobré výsledky. Zdravý tlak od vedení klubu nebo od trenérů být musí, aby z hráče vyždímali stoprocentní výkony,“ říká Romančík.

Ten si však zatím žádnou přehnanou tíhu nepřipouští. „Ale určitě jsem na ni připravený,“ tvrdí jedna z letních posil Drtičů.

Odchovance skalického hokeje do Hodonína zlanařil útočník a nový sportovní manažer jihomoravského klubu Daniel Vaněk. Romančíka zaujala vize i ambice slováckého celku. Proto se s vedením SHK bez problémů dohodl na podmínkách a podepsal smlouvu. „Město i stadion znám velmi dobře. V mládežnických kategoriích jsem totiž proti Hodonínu několikrát hrál, takže místní prostředí znám od malička,“ říká šikovný forvard, který má stejně jako zbytek druholigového týmu za sebou neoblíbený dril na suchu. „Osobně letní přípravu moc rád nemám, ale zároveň si uvědomuji, že je potřeba, aby se každý hráč pořádně připravil na dlouhou a náročnou sezonu,“ říká Romančík.

Na led už se sympatický Slovák těšil. Zatímco ale na úvod Drtiči přehráli Moravské Budějovice 6:1, ve druhém zápase podlehli Havlíčkovu Brodu 5:7. „Byl to docela hektický zápas,“ vrací se k úterní přestřelce Romančík. „Přijeli jsme na stadion kvůli zácpě na dálnici pozdě, což v první třetině trochu ovlivnilo náš výkon. Od druhé části jsme se do toho ale dostali. Téměř celý zápas jsme dotahovali náskok soupeře, pár minut před koncem jsme se dostali do vedení a je škoda, že jsme jej neudrželi. Dostali jsme pár lacinějších gólů, ale je to zatím pořád příprava, takže se z chyb musíme poučit,“ ví hodonínský útočník.

Jihomoravané musí v dalších přípravných duelech zapracovat hlavně na systémových věcech. „Aby každý hráč věděl, jaká je jeho úloha,“ říká.

Zlepšit Drtiči musejí hlavně defenzivu. Právě obranná fáze slovácký celek trápila i v minulém druholigovém ročníku. „Sedm inkasovaných branek je opravdu moc,“ uvědomuje si Romančík.

Podle něj však obranná činnost není pouze věcí dvou obránců, a všech pěti hráčů ve formaci, kteří jsou v danou chvíli na ledě. „Věřím, že to všechno doladíme a na start soutěže budeme připravení,“ prohlásil.

Fakt, že domácí tým v zápase s Hodonínem točil jen tři pětky, zatímco hosté hráli na čtyři kompletní formace, neřešil. „Nemyslím si, že by to byla výhoda,“ kroutí hlavou Romančík. „My jsme díky tomu měli více sil než soupeř. Havlíčkův Brod byl jen o něco více produktivní, proto nakonec vyhrál,“ myslí si čtyřiadvacetiletý útočník.

Už ve čtvrtek se Drtiči představí na ledě Trnavy. Právě proti Gladiátorům Romančík ještě v bílozeleném dresu Skalice vloni nastupoval. „Trnava vždy dokázala potrápit jakýkoliv tým. Její hra vždy byla postavená na bruslení a agresivitě. I když pár šikovných mladých hráčů si stáhla právě Skalica, čekám těžké utkání. My se na tento zápas určitě dobře připravíme a věřím, že budeme na trnavském ledě úspěšní,“ dodal Romančík.