Petr Svoboda si nevšední den náramně užil. „Hodně se mi to líbilo. Na akci budu hodně dlouho vzpomínat," říká žák základní školy ve Strážnici, který ale bydlí v sousedním Radějově.

Mladý fanoušek Drtičů navštěvuje zápasy slováckého celku pravidelně. Proto ani nechyběl na utkání 11. kola druhé ligy skupiny Střed s brněnskou Technikou. Před zápasem si koupil zpravodaj a v druhé přestávce byl vylosován. „Hodně mě to překvapilo, protože na Drtiče chodím tři roky a dosud jsem nikdy nic nevyhrál. Byl jsme za to rád, protože s otcem jezdím i na venkovní utkání," pravil Svoboda.

Toho zástupce hodonínského klubu provedl zázemím zimního stadionu a ukázal vše, co patří k běžnému druholigovému utkání.

„Viděl jsem práci doktora, maséra, kustoda, kde se pouští muzika a další věci. Nejvíce se mi ale líbilo v kabině s hráči. Byl jsem s nimi u předzápasové přípravy i během třetin. Slyšel jsem, co jim trenér říká. Pokynů tam bylo hodně, moc si toho ale nepamatuji," pravil Svoboda.

Ten bude mít po duelu Hodonína s Pelhřimovem, který skončil nevídanou výhrou domácího celku 12:6, kamarádům co vyprávět. „Někteří mi závidí. Jeden mi už mi psal zprávu a ptal se mě, jak to jde haluzáku," smál se Svoboda.

Dobrá nálada podle ně vládne i v kabině Drtičů. „Je vidět, že se týmu daří. Hráči pořád vtipkují, smějí se," všiml si mladý příznivec, který je stejně jako ostatní fanoušci hodonínského celku náramně spokojení.

Jurásek a spol. ničí soupeře a po roce opět vládnou skupině Střed. „Na začátku sezony to bylo takové slabší, teď se tým sehrál a na zápasy chodím s jistotou, že vždy vyhrajeme," řekl Svoboda, který má rád především kanonýra Zdeňka Juráska. „Jiné jméno ani říct nemohu," culil se mladík.

Po dobrovolném dárcovství krve a promo akci, při které z billboardů a citylightů po celém Hodoníně zvou hokejisté SHK své fanoušky na domácí zápasy, přišel hodonínský hokejový klub společně se svými partnery s další zajímavou akcí pro příznivce Drtičů. Jejím smyslem je zase o něco víc přiblížit fanouškům dění v klubu a ukázat to, co obnáší organizace a zákulisí hokejového zápasu.