Petr Peš se do sestavy Drtičů vrátil po pětizápasové pauze zaviněné nepříjemným zraněním ramene. Ve Frýdku-Místku si sice připsal asistenci na Matulově brance, prohře 2:6 však nezabránil.

Poslední utkání s Kopřivnicí už mělo pro třiatřicetiletého hokejistu podstatně sladší příchuť. Křídlo druhé hodonínské formace se podílelo na čtyřech z pěti gólů Drtičů.

Dvakrát se Peš prosadil sám, další dvě branky svým spoluhráčům připravil. Oblíbenec fanoušků byl i u vítězného zásahu Ondřeje Nedvěda ze třetí minuty prodloužení.

Svůj povedený výkon ale důležitý muž Beťkovy sestavy nepřeceňoval. „Zatím to není úplně ono. Vždyť naše formace inkasovala dva góly těsně po buly, což se nám nesmí stávat. My jsme na ledě od toho, abychom góly dávali, ne dostávali," připomíná Peš, který ve své hře stále vidí rezervy. „Pokud však dál budu takto bodovat, může to být i takové," usmívá se zkušený forvard. Opora SHK v předcházejících sezonách spíše plnila roli dvorního nahrávače kanonýra Juráska, letos se mu však střelecky daří.

Rodák ze Znojma si drží průměr téměř jedné vstřelené branky na zápas. „Nevím, čím to je. Asi se mě drží štěstí," krčí rameny Peš, který ve třiadvaceti zápasech zaznamenal jednadvacet gólů.

Poslední dvě trefy navíc přinesly Drtičům důležité body v boji o pozici v elitní čtyřce. „Doufám, že nás výhra 
s Kopřivnicí v prodloužení trochu nakopne. Ve středu hrajeme v Břeclavi, což je další tým, který bojuje o play off a nedá nám nic zadarmo," ví Peš. Ten soupeře pro čtvrtfinále neřeší. „Je mi jedno, 
s kým budeme hrát," tvrdí hodonínská čtyřicítka. „Naším cílem je první čtyřka a pak se uvidí," přidává. Vedení klubu, trenéři i hráči si přejí vyřazovací boje konečně začínat před vlastním publikem. Stejně je na tom i Peš. „Je to takový lepší odrazový můstek. Pak už můžeme dostat klidně pátý, nebo šestý tým," dodal.