I když měl Hodonín zápas velmi dobře rozehraný a v Opavě po třiceti minutách vedl o dva góly, v divoké přestřelce nakonec padl 4:5. „Právě kvůli tomu mě porážka moc mrzí,“ přiznává Matula. „Prakticky do polovinu zápasu jsme měli vše pod kontrolou. Poté jsme ale udělali v oslabení chrubku a úplně se sesypali. Pak už to byla chyba za chybou,“ přidává útočník SHK.

Drtiči tak v prostřední části ztratili vedení 2:0 a do závěrečné periody šli s jednogólovým mankem.

Čtěte také: Finiš přišel pozdě. Drtiči ztratili vedení 2:0 a v devítigólové přestřelce padli

„Snažili jsme se před poslední dvacetiminutovkou namotivovat, nahecovat a dát hlavy zpátky nahoru. Začít zase hrát to, s čím jsme sem přijeli. Být trpěliví a počkat si na šanci,“ prozrazuje Matula.

Parta kouče Beťka ale inkasovala další dva góly a v 54. minutě prohrával už 2:5. Zaskočení a podráždění hosté se ale nevzdali a duel slepenými brankami se dostali zpět do zápasu. Hosty nakopla i trefa Matuly. „Mára Haloda vystřelil od modré, myslím, že Víťa Černohous dokázal puk ještě tečovat nad gólmana a mně se podařilo trefit puk ze vzduchu do sítě,“ popisuje třetí hodonínskou branku šťastný střelec.

Přesné zásahy Matuly a Vrány ale Jihomoravanům na vyrovnání nestačily. „Za stavu 5:2 nám tam konečně spadly nějaké góly, a tím jsme dostali domácí pod tlak. Závěr už byl vabank. Od vyrovnání jsme nebyli daleko,“ míní Matula.

Drtiče ve druhém čtvrtfinále kromě chyb srazila také nedisciplinovanost. Peš a spol. ve Slezsku inkasovali osm dvouminutových a tři osobní desetiminutové tresty. „Bohužel je to tak. Někdy je frustrace z naší strany až moc velká. Myslím si ale, že ani pan rozhodčí nemá úplně čisté svědomí,“ říká hodonínský forvard.

Čtvrtfinálová série se za nerozhodného stavu 1:1 přesouvá zpátky na Slovácko. Třetí duel je na programu ve středu. „Budeme muset vydržet hrát tak, jak chceme. Po celých šedesát minut být koncentrovaní. Pak si myslím, že zápas zvládneme,“ uvedl Matula.

Podle něj Opava těží hlavně z brejků. „Soupeř pozorně brání a snaží se vyjíždět do přečíslení. Také má zkušené obránce, kteří dokáží nebezpečně vystřelit a najet si do druhé vlny,“ upozorňuje dvaadvacetiletý hokejista.

Matula minulé domácí utkání nedohrál, v pondělí večer ale už byl stoprocentně připravený hrát. „V sobotu jsem dostal ránu do kotníku. Vzhledem k tomu, že jsme před poslední třetinou vedli 5:1, tak jsme se rozhodli, že raději odstoupím,“ říká mladý forvard.

Drtiči i ve vyřazovacích bojích spoléhají na podporu fanoušků. „Doufám, že jich ve středu přijde co nejvíce a poženou nás za vítězstvím, tak jako to umí. Jsou pro nás důležitým faktorem,“ tvrdí Matula.