Kotvan si proti aspirantovi na postup do první ligy připsal čtyřicet přesných zásahů, úspěšnost zákroků měl přes třiadevadesát procent. Za svá záda slovenský gólman propustil pouze dvě střely Vladimíra Luky a dorážku Arona Chmielewskeho, která vypjatou bitvu nakonec rozhodla. „Věděli jsme, že Frýdek má hodně silné mužstvo, které se netají ambicemi na postup. Začátek utkání nám ukázal, že soupeře bude hodně bruslit a tlačit se do brány. Hostující hráči byli hodně rychlí, ale kluci to stíhali celek dobře pokrýt," uvedl Zdenko Kotvan.

„Když řeknu, že jsme s nimi odehráli vyrovnaný zápas, tak určitě nebudu lhát," přidal gólman SHK.

Podle hodonínského brankáře vyrovnané střetnutí rozhodly začátky jednotlivých period a hlavně početní výhody. „Bohužel nám dvakrát nevyšel vstup do třetiny, což se nakonec ukázalo jako rozhodující," míní Kotvan.

„Kdybychom využili šance nebo proměnili přesilové hry, tak zápas mohl dopadnout jinak. Oni jednu početní výhodu využili, a proto vyhráli," doplnil.

Kotvan se na duel s ambiciózním týmem, který je farmou extraligového Třince, těšil. Šestadvacetilý gólman však krátce po nástupu na led inkasoval, když do sítě pustil ránu Luky. „Nebylo nic příjemného, dostat z první střely na branku gól," přiznal Kotvan, jenž se plachtícího puku ve vzduchu dotkl.

„Myslel jsem, že mi to jde na lapačku, ale nějakou nešťastnou náhodou se mi kotouč zamotal bod beton a odrazil se až do branky," lamentovala hodonínská opora.

Jihomoravany rychlá branka nakopla a ve zbytku utkání favorita pořádně proháněli. Na body ale proti silnému protivníkovi nedosáhli. „Frýdek získal ve čtyřech zápasech plný počet bodů. Podle mě se budou každým zápasem jen zlepšovat, takže každý, kdo proti němu bude hrát, to bude mít nesmírně těžké," tuší Kotvan.

Podle něj je Frýdek favoritem na vítězství ve východní skupině číslo jedna. „Mají v kádru extraligové hráče, takže na postup určitě mají," přikyvuje slovenský gólman.

Zatímco Severomoravané se drží v čele tabulky, Hodonín je s jednou výhrou a třemi porážkami až devátý. „Jak pro nás, tak ani pro fanoušky to samozřejmě není nic příjemného. Musíme však dál tvrdě pracovat a zlepšovat se," říká Kotvan.

Ten věří, že se výsledky slováckého celku v dalších zápasech zlepší a že se Drtiči v tabulce posunou nahoru. „Pokud chceme začínat play off doma, tak nám ani nic jiného nezbývá," pravil.

Svoji pozici mohou hokejisté Hodonína vylepšit již dnes v Kopřivnici. Na ledě nováčka budou hosté favoritem. „Nikdy jsem proti ní nehrál, je to pro mě vlastně úplně nový klub. Každopádně soupeř zatím má dobré výsledky, takže nesmíme nic podcenit," dodal Kotvan.