Loni nastupoval v extraligovém dresu Liptovského Mikuláše. Od srpna se bude prohánět na hodonínském ledě.

Slovenský hokejový útočník Ľubomír Vaškovič je zatím posledním přírustkem v kabině Drtičů.

„V rozhodování pomohlo, že sezonu strávím doma. Do Hodonína budu jen dojíždět, protože Senica je blízko,“ zdůvodňuje třiadvacetiletý forvard své rozhodnutí obléci oranžovomodré barvy. „Druhým důvodem je, že klub chce postoupit do první ligy. To je pro mě motivace.“

K Drtičům se Vaškovič připojí po anabázi v Liptovském Mikuláši, kde odehrál třiapadesát extraligových duelů a posbíral dvaadvacet bodů.

„Z osobního hlediska to mohlo být určitě lepší,“ vrací se k uplynulé sezoně.

S klubem skončil v základní části na pátém místě a v play off zažil čtvrtfinálové vyřazení. Pak z týmu odešel.

„Končila mi smlouva a dohodli jsme se na ukončení spolupráce. Rozhodli se stavět na domácích hráčích. I kvůli ekonomické krizi. Myslím ale, že něco takového se týká i dalších slovenských klubů,“ mluví o aktuální situaci u východních sousedů.

Druhá česká liga je pro něj velkou neznámou. Nikdy v ní nehrál. „Všichni mi říkají, že se dá soutěž přirovnat k první slovenské lize. S tou zkušenosti mám. Uvidíme, jestli ta slova budou pravdivá,“ uvažuje Vaškovič, který je zároveň velmi zvědavý na fanoušky.

Aby ne. Vždyť podporu hodonínských příznivců si zatím pochvaloval každý hráč, jenž prošel kabinou Drtičů.

„Když vás fanoušci podporují, je to vždy lepší. Jako by se vám pak do hokeje více chtělo. Člověka to víc baví. Těším se a doufám, že jich bude chodit co nejvíce,“ přeje si nová akvizice Kosíkovy družiny.

A na jakéhože hráče se mohou diváci těšit? Sám Vaškovič je ve vlastní charakteristice opatrný. „Rád přihrávám i střílím,“ krčí rameny. To hodonínský trenér Svatopluk Kosík má jasno: „Jde o typického tvůrce hry.“

Koho vedle Vaškoviče postaví, se ukáže až na ledě. Sám hráč by si v ideální konstelaci vedle sebe představoval zdatného bruslaře a schopného obranáře.

„Nejsem až tak rychlý a na druhou stranu mám rád, když někdo dokáže spolehlivě bránit. Ať se snažím, jak chci, bránění mi prostě moc nejde,“ přiznává Vaškovič.

Popravdě do úplného neznáma nejde. Ze současného kádru Hodonína zná Haringa, Hrtúse nebo třeba Komárka.

„Věřím, že mě kluci přijmou a všechno bude v pohodě,“ uzavírá s vidinou na nové spoluhráče.

TRENÉR SVATOPLUK KOSÍK
O Vaškovičovi
Ľubomír je mladý, ale dost zkušený na to, aby týmu pomohl zejména v útočné činnosti. V rozhodujících okamžicích dokáže mužstvo usměrnit. Umí dobře rozehrát a dát hře myšlenku. Viděl jsem ho, když hrál za Senici i Liptovský Mikuláš. Tam se jevil velice dobře. Pro Hodonín bude určitě posilou.

O posilách
S posilováním útoku jsme skončili. Musíme ale posílit místa v obraně. Kvůli tomu čekáme na chvíle, jak se říká, až to půjde od shora dolů. Jakmile začne příprava na ledě, vypadnou hráči z extraligy a posunou se do první ligy. Z ní se pak uvolní hráči do druhé ligy. Právě na takové hráče my čekáme. Mělo by jít o beky, kteří výkonnostně splní podmínky i pro první ligu.