V sobotu chytal bravurně, vysekl řadu precizních zákroků, několik závarů řešil tradičními skoky v brankovišti. „Snažím se chytat pořád dobře. Dneska (v sobotu – pozn. red.) mi to vyšlo, soupeř mě trefoval. Navíc kluci dali nějaké góly,“ řekl po utkání Holeš.

Naproti tomu jeho protějšek kapituloval šestkrát. Hodonín tak nastřílel bezradnému Uničovu půltucet branek. „Klidně to mohlo být patnáct. Kolega Peksa chytal výborně. Je to mladý rychlý brankář. Také by si zasloužil nulu. Pochytal toho fakt hodně,“ pochválil hostujícího brankáře Holeš.

Ten se v povedeném utkání často zlobil na trojici rozhodčích, která mu svými spornými verdikty zvedala adrenalin v krvi. „Zlobil jsem se na čárové sudí. Strašně mě rozčiluje, že Hoziče vyhodí z buly za úplnou banálnost, a pak nevidí šest hráčů na ledě. Navíc několikrát odpískali zakázané uvolnění, které díky teči nebylo,“ sdělil Houle.

Hodonínský brankář se proti Uničovu blýskl několika povedenými zákroky. Hosté se však dobře bránícímu Hodonínu střelecky nedokázali výrazněji prosadit. „Mladý Sršeň s Komínkem nebyli moc vidět. Uničov si nějaké šance dokázal vypracovat, ale bohudík jim to tam nespadlo,“ uvedl Holeš.

Hosté se z branky nakonec radovali, ale dorážku Moloty sudí Pokorný neuznal. „Určitě by mě to mrzelo. Od Pokece (Pokorný – pozn. red.) se to špatně odrazilo, já jsem to netrefil a jejich útočník to dorazil. Ani nevím, proč ten gól neuznal,“ přiznal pětadvacetiletý gólman, který se v brance Drtičů nejedenkrát zapotil. „Nejhorší to bylo ve druhé třetině, kdy tam měl Uničov menší tlak. Hosté navíc hráli i v úvodní části dvakrát po sobě přesilovku. Kdyby dali gól, mohlo to být všelijaké,“ pronesl Holeš.

Oblíbený brankář nakonec neinkasoval, a tak bude muset přinést do kabiny tradiční zápisné. „Dám basu piv,“ dodal s úsměvem Holeš.