Ještě před dvěma lety Marek Haloda působil ve Vsetíně. A i když se mu na Lapači herně i bodově slušně dařilo, v klubu skončil a přestoupil do Nového Jičína, kde odehrál celou loňskou sezonu. „Tehdy mě docela mrzelo, že jsem musel jít, ale nakonec jsem se chytil v Novém Jičíně, kde jsem si dobře zahrál," uvedl v rozhovoru pro klubový web Drtičů Marek Haloda.

Ofenzivně laděný bek se na Slovácku potkal s mladším bratrem Ondřejem. Trojka extraligového Zlína bude v nižší soutěži sbírat cenné zkušenosti. Spolupráce sourozenců by měla v Hodoníně fungovat. „V tuto chvíli jsem spokojený po všech stránkách. Máme výbornou partu v kabině, což taky přispívá k dobré náladě a chuti hrát," říká hokejista.

Haloda to u Drtičů zkoušel již loni, ale po jednom utkání zamířil do Nového Jičína. Letos už mu angažmá na jihu Moravy vyšlo. „S paní Gajošovou jsem se bavil již v květnu, ale to jsem se ještě zkoušel uchytit v polské Osvětimi, kde to však bohužel nevyšlo, a tak jsem tady. Velkou roli v mém příchodu sehrál jak trenér Beťko, tak i můj bratr," přiznal.

Čtyřiadvacetiletý zadák bude na dresu nosit číslo jednaosmdesát. Poznávacím znamením sympatického beka však budou nejen obranné zákroky, ale také podpora útoku. „Mám rád ofenzivní hru, takže si občas udělám nějaký výlet dopředu," plánuje Haloda, který v předcházejících třech druholigových sezonách nasbíral sedmačtyřicet kanadských bodů.

V Hodoníně nastupuje po boku Martina Miklíka. Spolupráce dvou beků ročníku 1992 v přípravě fungovala, více práce však bude mít dvojice v mistrovských duelech. „Zatím nám to klape a rozumíme si jak na ledě, tak i mimo něj. Doufejme, že nám to vydrží i dále. Líbí se mi, jaký je to pohodář," chválí parťáka Haloda.

Zlínskému odchovanci hodonínské prostředí učarovalo. Produktivní obránce neměl výhrady k tréninkovému procesu, podmínkám ani zázemí. „Ze všeho jsem byl dost příjemně překvapený," uvedl. „Zázemí je tu na vysoké úrovni. Troufnu si říct, že dokonce lepší než v kterémkoli jiném druholigovém týmu," míní.

I když obměněné mužstvo hlavně na začátku přípravy herně i výsledkově tápalo, postupem času se zlepšovalo. Zda ovšem forma vygraduje se startem sezony, ukáží až nejbližší mistrovské zápasy. „Přípravné zápasy splnily svůj účel, ale jak na tom jsme, se uvidí teprve v sezoně," ví Haloda.

Hodonínští hokejisté si zvedli sebevědomí hlavně výhrami nad Moravskými Budějovicemi a brněnskou Technikou, naopak jednoznačné výsledky nad slovenskými Piešťany nemohl brát nikdo z týmu vážně. „Byla to jen příprava, takže zůstáváme nohama na zemi," řekl Haloda.

Jihomoravané pod vedením trenérů Beťka a Prčíka na odstranění nedostatků a chyb stále pracují. Drtiči i letos touží po umístění v elitní čtyřce. Mezi největší favority ale nepatří. Nejvyšší ambice má Vsetín, na první ligu pomýšlejí také Šumperk, Poruba nebo Technika. „Chceme hrát dobrý hokej a držet se v tabulce nahoře," říká Haloda.

Hokejové soutěže nyní zůstávají ve stínu Světového poháru, který se v kanadském Torontu koná po dvanácti let. Špičkové zápasy nejlepších hráčů planety si nenechá ujít ani zlínský rodák. „Na Světový Pohár se těším, dívat se budu, ale těžko říct, jak to všechno dopadne," dodal.