Prčík sice od svých svěřenců požadoval pohyb a aktivitu, ale o výsledek mu v žádném případě nešlo. „Pro nás to byl hlavně trénink. Chtěli jsme, aby si kluci hodinu a půl mákli. Samozřejmě nějaká sranda musí při fotbale být," řekl hodonínský trenér, kterým si z rozestavení hráčů těžkou hlavu nedělal.

Přesto se svými svěřenci předem domluvil, na jakých postech budou hrát. „O rozestavení jsme se bavili. Řekli jsme klukům, kde si mají stopnout, abychom nelítali po celém hřišti. Mohu prozradit, že jsme hráli systémem čtyři čtyři dva," usmál se Prčík.

Ten měl v pátečním fotbalovém utkání k dispozici pouze jedenáct hráčů. Deset z nich se objevilo v základní sestavě, kterou doplnil brankář Patrik Orság. Mladý gólman Ondřej Luner vystřídal zraněného Jakuba Sajdla.

Hodonínští hokejisté ve čtvrtek zakončí neoblíbenou kondiční přípravu. Od pátku pak mají drtiči volno. Na led poprvé vyjedou 4. srpna. „Suchou přípravu jsme zahájili na konci dubna. Od té doby trénujeme každý den, volné byly pouze víkendy. Bohužel hráči chodí do práce a občas dělají až do večera, takže účast nebyla vždy taková, jakou bychom si představovali. Průměrně chodilo na tréninky kolem patnácti lidí," řekl Prčík.

V kádru Drtičů skončili Pavel Kříž a Martin Miklík, který si hledá angažmá. „Chce to zkusit jinde," uvedl kouč SHK. Přípravu s týmem neabsolvoval ani kapitán Pokorný. „Nemám zprávy o tom, že by měl končit. Naopak měl by u nás pokračovat. Po dohodě s vedením se však připravuje individuálně. Zatím jsme ho tady neviděli," pronesl Prčík.

Blízko návratu ze Senice je naopak útočník Jakub Sajdl. Bývalý hráč Znojma a Mladé Boleslavi by měl po roční přestávce znovu oblékat modro-oranžový dres. „Věřím, že se jeho příchod podaří dotáhnout do konce. Chceme, aby byl zase hráčem Hodonína," pronesl Prčík.

Další jména vytipovaných posil nechtěl nový šéf hodonínské lavičky prozradit. „Zatím bych o nich nemluvil. Uvidí se až na ledě. Předpokládám, že v prvních třech týdnech přípravy někdo přijde. Pokusíme se dát dohromady tým, který bude konkurenceschopný," říká Prčík.

Ten moc dobře ví, že každý hráč musí odehrát v základní části minimálně padesát procent utkání, aby byl k dispozici ve vyřazovacích bojích. „Kádr musíme sestavit co nejdřív," uvědomuje si bývalý kouč juniorky.

Letošní novinkou je zrušení baráže o postup do první ligy. „Podle mě je to spravedlivější. Takto si to druholigové celky spolu rozdají o jedno postupové místo," dodal.