„Dvě branky se mi podařily dát naposledy v minulé sezoně. Bylo to proti Prostějovu a v Břeclavi,“ zavzpomínal sedmadvacetile­tý bek.

Na oba góly mu krásně přihrál útočník Michal Hoza. „Bylo to zvláštní. On hraje ve třetí lajně a já ve druhé. Bylo to v průběhu střídání. Pěkně mi nahrál, musím ho pochválit. Půl gólu je jeho,“ uznal odchovanec skalického hokeje.

Ten byl po duelu jako obránce spokojený. Dva góly dal a gólman uhájil nulu. „Snad budeme takto pokračovat dál. Chtěli jsme dát co nejvíc gólů, hlavně kvůli fanouškům, kteří si to zaslouží. Šli jsme stále na plno. Že to bylo s nulou, jsme rádi, protože gólman bude muset donést basu,“ usmívala se hodonínská čtyřiačtyřicítka.

Ale ani Salajka nebyl daleko od toho, aby kupoval basu piv. „Nebyl jsem daleko od hattricku. Kdybych dal ten třetí gól, tak by to byla basa jak vyšitá,“ přiznal více než stokilový zadák.

Ten si kromě dvou gólů také třikrát poseděl na trestné lavici. „Těžko se vyjadřovat k výkonům rozhodčích. V této lize je to někdy tak, že hráč dá pořádné tělo a hned se to zapíská. Kdežto v Americe by se hrálo dál. Tady je to tak, že člověk dá bodyček a hned ho vyloučí,“ povzdechl si hráč, který si vyzkoušel první ligu na obou stranách řeky Moravy.

Nyní má ale jediný cíl. A tím je play off. „Hlavně abychom tam byli. Jestli budeme sedmí nebo osmí je jedno, stejně tak jestli pak budeme hrát s prvním nebo s druhým. V play off se pak začíná od nuly,“ řekl před důležitým domácím zápasem s Valašským Meziříčím Jozef Salajka.