Hodonínské příznivce pohled na ledovou plochu při úvodním vhazování zaskočil. David Skočovský sice v zahajovací sestavě nechyběl, ale své tradiční místo přepustil Martinu Miklíkovi a sám se postavil na levé křídlo elitní formace.

„Trenér Barus se mě v úterý na tréninku zeptal, zda jsem hrál někdy v útoku. Tak jsem mu řekl, že do deváté třídy jsem tam nastupoval v mládežnických výběrech. Tak jsem se dostal na pozici bránícího útočníka," usmíval se po středečním duelu Skočovský.

Třiadvacetiletý hokejista se s mimořádnou situací vypořádal slušně. Žádné fatální chyby se nedopustil, v poslední minutě naopak upravil na konečných 5:2. „Moc se toho nezměnilo. Hrál jsem něco podobného, jako v obraně. Prostě jsem byl útočný bek, akorát v útoku," smál se Skočovský.

Ten se ale na netradiční pozici necítil moc dobře. „Vůbec jsem nevěděl, jak si mám najíždět, protože z pozice beka jsem měl všechno před sebou. Teď jsem byl zoufalý," řekl Skočovský, kterého těšila hlavně výhra. „Povedlo se nám zvítězit a to je nejdůležitější," pravil zadák, který se s devatenácti body dělí s kapitánem Petrem Pokorným v kanadském bodování týmu o první místo mezi obránci.

Skočovský zaznamenal v jednadvaceti zápasech sedm branek a dvanáct gólových přihrávek. Naposledy se produktivní bek radoval proti Moravským Budějovicím, když v poslední minutě pečetil střelou do odkryté branky výhru slováckého celku. „Kluci si mě dobírali hned po návratu na střídačku," culil se Skočovský, který by se i přes vstřelený gól rád vrátil do obrany, kde se cítí mnohem lépe. „Nevím, jak to trenér v příštím zápase poskládá. Adam Svoboda se Špokym už by ale mohli nastoupit," věří Skočovský.

Kromě dvou zmiňovaných hráčů jsou na marodce i Peš se Sajdlem. Ve středu navíc Drtičům scházel i brankář Barus. „Jelikož nám scházejí hlavně útočníci, zkoušíme nové formace. Na čele druhé ligy ale máme náskok, takže si můžeme různé experimenty dovolit," říká Skočovský.

Hodonín i bez několika opor spoléhá především na přesilové hry. V početních výhodách jsou Drtiči letos nesmírně produktivní. I proti Moravským Budějovicím vstřelil slovácký celek tři branky při hře pěti proti čtyřem.

„Devadesát procent branek dáváme v přesilovkách, na které máme šikovné hráče. V tom je naše největší síla. Soupeři to nemají tak nacvičené jako my," uvedl Skočovský.

Ten se zastal i brankáře Zavadila, který se do branky SHK dostal po několika zápasové pauze. „Peca (ter Zavadil – pozn.red.) to měl složité, ale podle mě chytal velmi dobře. Určitě ale není jednoduché postavit se do branky po čtyřech zápasech. Byl na tom podobně jako já," prohlásil Skočovský.

Třiadvacetiletý zadák měl naopak výhrady k soupeři. „Kadela z Komety hrál zbytečné divadlo. Budějovice neustále prodlužovaly střídání a kouskovaly hru. Bylo to od nich zcela zbytečné," řekl Skočovský. Žihadla mu ale náladu nezkazila. „Na to,v jaké jsme byli sestavě, jsme odehráli solidní utkání," dodal elitní hodonínský zadák.