„Pocity jsou výborné. Celkově se to ale odvíjí od toho, že jsme nad silným soupeřem vyhráli. To, že jsem dal gól, je něco navíc. Sebevědomí nám každopádně poroste,“ uvedl na klubových stránkách Skalice Martin Vyrůbalík.

Bývalý hráč Olomouce a Komety skóroval v polovině druhého přípravného utkání. Ve 29. minutě se zkušený zadák prosadil po spolupráci s Ondřejem Šmachech a René Školiakem.

Branek mohl dá Vyrůbalík ale víc. „Věřím, že jsem si několik gólů schoval na důležitější zápasy,“ řekl.

Domácí hráče potěšila kromě výsledku i návštěva. Přípravný zápas, na který byl překvapivě vstup zdarma, se hrál před fantastickou diváckou kulisou zaplněné Max arény. „Před utkáním jsme se se spoluhráči bavili, že když na úvodní zápas s mladými Francouzi přišlo celkem dost lidí, že na Spartak jich přijde ještě víc. A ono se to potvrdilo. Diváci i fandili, takže to byla paráda,“ pravil Vyrůbalík.

Ten si zápas se slavným ruským klubem užil. „Samozřejmě že to pořád je příprava. Každý tým je v plném zápřahu. Proti Spartaku jsme se snažili hrát naplno. Hra ovšem byla z obou stran neurovnaná,“ řekl Vyrůbalík. „Navíc na straně soupeře chybělo několik známých hráčů, takže ostatní kluci musejí o místa v sestavě tvrdě bojovat. Myslím, že utkání mělo správný náboj a divákům se muselo líbit,“ doplnil.

Zápas s prestižním týmem KHL potěšil i asistenta skalického kouče Svatopluka Kosíka. „V plném zatížení hráči ukázali fanouškům Skalice velmi dobrý hokej. Hráči obou mužstev hráli s maximálním nasazením. Diváci viděli pěkné góly, spoustu osobních soubojů a řadu pěkných kombinací. Pro nás je podstatné, že jsme vydrželi se soupeřem, jakým je Spartak Moskva, hrát až do konce. V utkání byly vidět i nedostatky, na jejich odstranění však bude prostor v dalších zápasech,“ pronesl bývalý kouč Hodonína.