Na znojemský led vyjelo šestadvacet hráčů. Tři brankáři, devět obránců a čtrnáct útočníků bojuje na již druhém kempu o místo v sestavě na nadcházející mistrovství světa.

Američtí fotbalisté Znojmo Knights (černí) nastoupili poprvé v nejvyšší rakouské soutěži. Doma prohráli s celkem Vienna Wikings 14:43.
OBRAZEM: Znojmo Knights zažili premiéru v nejvyšší rakouské soutěži

Nový trenér tuzemské reprezentace, Fin Kari Jalonen, projevil spokojenost. "Tým má dobrou energii. Po soustředění v Plzni dostali hráči dva dny volno a byli odpočatí," přiblížil lodivod národního výběru.

Do Znojma povolal Jalonen i hráče brněnské Komety Tomáše Bartejse. Extraligové skvadře skončila před třemi týdny letošní sezona, potom, kdy vypadla v předkole play-off s Libercem.

Fotbalisté třetiligového Znojma (modří) porazili první dubnový pátek na domácím pažitu B-tým Zlína 2:1
OBRAZEM: Tým 1. SC bral druhou výhru v řadě. Doma porazil "béčko" Zlína

Bartejse pauza nelimitovala. "Trvalo to deset dní, pak jsem jel do Plzně a teď jsem ve Znojmě. Jsem nadšený a rád, že si mohu prodloužit sezonu," uvedl obránce.

Rodák z Třebíče zná zdejší Nevoga arénu ještě z mládežnických let. "Jezdil jsem sem odmalička, proti Orlům jsme hráli pořád. Pro mě to není nic nového," dodal Bartejs.

Florbalisté prvoligového Znojma (černí) uhráli v uplynulé sezoně 14zápasovou šňůru bez prohry.
Florbalisté Znojma zaznamenali nejlepší sezonu za poslední roky

Jeho finský kouč doufá ve středeční úspěch proti Rakousku. "Soustředíme se na naši hru a budeme se snažit co nejlépe připravit a odvést co nejlepší výkon po celých šedesát minut," uzavřel Jalonen.