Premiéru jako hrom si užila nová trenérská dvojice hodonínských hokejistů. Tandem Galko – Janás dovedla Drtiče k jednoznačnému vítězství nad Orlovou 7:1.

„Kluky jsme požádali, aby hráli srdíčkem za Hodonín a oni to dokázali. Za to jim děkujeme,“ řekl krátce po utkání Libor Galko.

Letos v pohodě hrající Orlovou načal už ve třetí minutě přesilovkovým gólem Šimeček. O chvíli později rozburácel zaplněné tribuny Hollý, který se v utkání prosadil hned třikrát. Připsal si tak první hattrick v oranžovomodrých barvách.

„Hodně mě to potěšilo. Dlouho jsem se trápil jak já, tak celé mužstvo. Je to paráda,“ neskrývala domácí jednadevadesátka záplavu radosti.

Z rychle inkasovaných branek se hosté po zbytek utkání nevzpamatovali. Zejména v úvodní dvacetiminutovce jen tak tak odvraceli další a další ofenzivní manévry Drtičů. A když Jurásek na začátku druhého dějství zvýšil na rozdíl tří gólů, bylo o vítězi téměř jasno.

„Rozhodlo nasazení a bojovnost celého mančaftu,“ poznamenal Janás. „Tým se semkl v důležitou chvíli. Trochu jsme upravili systém. Myslím, že to bylo od první minuty znát.“

Prakticky bezzubá Orlová se dočkala čestného zásahu v polovině duelu, kdy hodonínského gólmana Holeše překonal Škatula. O další zásah se už hosté pokoušeli marně.

„To už je jedno. Hlavně, že jsme vyhráli,“ uvedl brankář Drtičů k momentu, který ho připravil o čisté konto.

Hostující trenér Petr Česlík po utkání uznal, že Hodonín měl v utkání navrch. Sedm inkasovaných branek ho ovšem evidentně mrzelo.

„Výsledek vyplynul ze hry. Dostali jsme rychlé góly, které s námi zatřásly. Soupeř byl lepší,“ uzavřel Česlík chvíli poté, co nadšení fanoušci skandovali Hoši, děkujeme.

Hodonín – Orlová 7:1
(2:0, 2:1, 3:0)
Branky: 6., 42. a 50. Hollý, 3. Šimeček, 21. Jurásek, 23. Vaškovič, 59. Vrba – 29. Škatula.
Hodonín: Holeš – Komárek, Šimeček, Pokorný, Bulička, Salajka, Flašar, Krajčík, J. Rapant – Peš, Jurásek, Vrba – Hoza, Kuba, Špok – Haring, Hollý, Vaškovič – Hrtús
Orlová: Šafránek (24. Kolář) – Mintěl, Ovšák, Prokop, Hegegy, Vydra, Goláb – Grygar, Kraft, Dušek, Škatula, Rozum, Stránský, Studený, Samiec, Galgonek, Kotásek