Drtiči drželi nadějný stav do začátku druhé třetiny. To postavily domácí na nohy slepené góly Moravce a Tomise. Podešva snižoval už jen na konečných 1:5. Odveta je na pořadu na hodonínském ledě ve čtvrtek.

Bez svého kapitána se museli v Orlové obejít hodonínští hokejisté. Ten ještě v pondělí viděl šance na postup vyrovnané. „Je to vlastně padesát na padesát a o tom, kdo bude po této sérii úspěšnější. Rozhodne štěstí a připravenost toho šťastnějšího. Já doufám, že to zvládneme a půjdeme dál,“ řekl pro webové stránky SHK Petr Pokorný. Kapitánské céčko převzal Petr Peš.

Domácím zase chyběl nejproduktivnější hráč základní části Marek Ivan. „Víme o Hodonínu to, že je jeden z nejsilnějších týmů směrem dopředu. Hraje opravdu kvalitní ofenzivní hokej, doma je velmi nebezpečný a dokáže porazit každého. Nečeká nás vůbec jednoduchá práce, zřejmě jsme pro čtvrtfinále dostali nejtěžšího soupeře,“ myslel si před utkáním obránce Orlové Alexandr Hegegy.

Jeho spoluhráči ale začali náporem, z něhož se Drtiči někdy dostávali jen za cenu zakázaného uvolnění. „Začátek byl takový rozpačitý. Měli jsme respekt. Orlová má vynikající mužstvo i individuality. Navíc jsme se hned v úvodu nechali dvakrát zbytečně vyloučit,“ řekl hodonínský asistent trenéra Arnošt Šifl. Hodonínští začali vyrovnávat hru až ve druhé desetiminutovce. „Pak se to zvedlo a hra se vyrovnala. První třetina byla dobrá,“ konstatoval Šifl.

Bezbrankový stav tak trval až do úvodu druhé části. To se hned po pětadvaceti sekundách trefil olympijský vítěz z Nagana David Moravec. Domácí zabrali a během minuty trefili břevno a dali i druhý gól, když se prosadil obránce Tomis. „Něco jsme si řekli v kabině a nastoupíme do druhé třetiny a dostaneme dvě rychlé branky. To je pak s takovým soupeřem téměř vymalované,“ popsal rozhodující okamžiky duelu Číhalův asistent.

Hosté sice stále častěji začali prokazovat kvality, ale na konci druhé třetiny zvýšil Luka už na 3:0. „Po druhé brance jsme si vzali time out a znovu jsme se dostali do hry. Už jsme Orlovou nepouštěli do takových šancí. Ale dvacet sekund před koncem přestávkou prohrajeme buly. Luka to tam napálí a trefí to,“ pokrčil rameny Šifl.

Hodonínské naděje pohřbil ve 45. minutě domácí forvard Samiec, když bekendem přidal čtvrtou branku. Na 5:0 navýšil Mikšan. Čestný úspěch Drtičů na orlovském ledě zaznamenal čtyři minuty před koncem Podešva. „V poslední třetině jsme nasadili všechny hráče a hráli jsme na čtyři pětky. Jedeme dál. Do Orlové se chceme vrátit,“ řekl nekompromisně Arnošt Šifl. Vyrovnat stav série se Hodoňané pokusí ve čtvrtek na domácím ledě. Druhý čtvrtfinálový zápas začíná v 18.00.

Orlová vs. Hodonín 5:1

Třetiny: 0:0, 3:0, 2:1
Rozhodčí: J. Jeřábek – Bojda, Mikler
Diváci: 700
Branky (nahrávky): 21. Moravec, 22. Tomis (Studený), 39. Luka (Moravec), 45. Samiec (Valchař), 52. Mikšan (Javín, Moravec) – 56. Podešva (Peš)
Orlová: Žídek – Tomis, Samiec, Grygar, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Škatula, Holuša, Moravec, Kraft, Galgonek, Galvas, Valchař, Štefanka, Javín, Luka, Vnenk, Sznapka, Hegegy SHK Hodonín: Peksa – Hoza, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jurásek, Flamík, Podešva, Šindelář, Tomášek, Komárek, Miklík, Peš, Zelinka, Salajka, Beňa, Sajdl, Kuba, Barták, Hollý
Stav série: 1:0