„Hráčům chci za výkon poděkovat. Zase dřeli, na ledě nechali všechno. Výsledek vypadá hrozivě, ale nemyslím si, že bychom nějak propadli. Kluci se s tím rvou, jak mohou, ale proti kvalitnímu soupeři v některých fázích zápasu nestíhali,“ uvedl hostující kouč Jaroslav Crlík.

Kabinu Drtičů stíhá v posledních dnech jedna rána za druhou. Hodonín se musel v pondělním velikonočním duelu obejít bez dalších dvou stabilních hráčů Okuliara a Hlavačky. Trenér SHK Crlík měl k dispozici ze stabilních beků jen dvojici Pokorný – Miklík. Druhý jmenovaný musel navíc ze zápasu po pár minutách se zraněním odstoupit. Kapitán Drtičů nastoupil stejně jako Jakub Sajdl s horečkami, zcela fit nebyl ani kanonýr Jurásek.

I když hráči slováckého celku herně nepropadli, kvůli mizerné koncovce se sami připravili o lepší výsledek Domácí brankář Lukáš Daneček vychytal první čisté konto v baráži.

„Máme obrovské problémy se složeným týmu i s počtem hráčů. Na soupisce máme devět juniorů. Navíc spousta kluků je zraněných a nemocných,“ uvedl Crlík.

Tomu nejvíce scházel zadák Hlavačka. „Bohužel s námi do Havířova ani neodcestoval. V Praze se podrobil vyšetření. Možná ve středu nastoupí, já jsem ale pesimista,“ řekl Crlík.

Hosté odolávali až do 16. minuty, kdy střelecké trápení Havířova nadvakrát utnul Pechanec.

Ještě předtím Hodonín několikrát podržel mladý gólman Šenk, který si poradil s šancemi Potočného, Stránského a Lhtoského. Drtiči zahrozili Pešem.

Hodonín si největší příležitosti vytvořili v závěru úvodní části. V přesilové hře vychytal domácí gólman Daneček Sajdla, střela Juráska skončila na břevně a rána Pokorného těsně vedle.

„Havířov má čtyři vyrovnané formace i kvalitního gólmana. Domácí hráli velmi dobře, i gólman chytal skvěle. Šance jsme měli hlavně v přesilových hrách,“ uvedla hostující opora Zdeněk Jurásek. Ten tentokrát vyšel střelecky naprázdno.

Klíčový okamžik na vyrovnání propásli Drtiči na začátku prostřední části, když ve stoprocentní šanci selhal po Pešově přihrávce veterán Bauer. „Tato nevyužitá šance zápas hodně ovlivnila. Byl to jeden z nejdůležitějších momentů střetnutí,“ řekl Crlík.

Pak přišly chvíle domácího týmu. Druhý gól Havířova vstřelil ve 25. minutě Stránský, třetí branku přidal Maruna, který v závěru druhé třetiny dorazil za bezmocného Šenka ránu Prokopa. Výhru Havířova pečetil dvěma přesnými zásahy Jan Daneček.

Drtiči se snažili výsledek alespoň zkorigovat, ale vyložené šance Peše, Sajdla, Kocáka a Juráska brankou neskončily. „Hodonín se nadechoval k poslednímu náporu, ale jasné šance nedal. Za normálního stavu by toto měli hráči proměnit. Zápas mohl být ještě zajímavý,“ uvedl domácí kouč Jan Daneček.

Havířov si na Hodonín i díky posledním výsledkům věřil. „Věděli, jsme, že Hodonín, který doma ztratil zápas s Mostem, bude trochu dole. To se potvrdilo. Soupeř nedokázal skórovat ani z těch nejvyloženějších šancí. Unavený hráč totiž má problém trefit i prázdnou branku,“ pravil Daneček.

Výhra domácího týmu byla zasloužená, ovšem zase tak lehce se nerodila. „Nebyl to jednoduchý zápas. Za bezbrankového stavu jsme nehráli dobře. Rozjeli jsme se až p oprvní brance, která nám pomohla,“ řekl domácí brankář Lukáš Daneček.

Fantom v bílém dresu pochytal všechny střely Drtičů. „Nejhůř mi bylo asi ve třetí třetině. Tam už jsem byl překonaný. Pomohli mi spoluhráči a měl jsem i štěstí,“ pronesl Daneček, který má v baráži zdravotní problémy. „Chytám pod prášky a dělám co mohu,“ usmíval se po utkání Daneček.

Havířovští byli po svátečním duelu spokojení. Po dvou výhrách se znovu vrátili do hry o postup do první ligy. „Nastartovali jsme se už v Klášterci, kde od nás nikdo nic nečekal. Tam jsme hráli velmi dobře. Zápas nám hodně pomohl. Těší mě, jak jsme se vypořádali s druholigovými mužstvy. To byl takový náš cíl,“ řekl zkušený kouč AZ.

Drtiči ani po druhé porážce v řadě nepropadají panice. I když situace je složitá, hodonínští hokejisté se chtějí o další body porvat. „Pro nás baráž končí až posledním zápasem v Berouně,“ řekl Crlík. „Ve hře je pořád šest bodů. V každém zápase chceme vyhrát. Nikdo nejde do utkání s tím, že chce inkasovat co nejméně branek. To je blbost,“ přidal.

Naděje na postup do první ligy je však minimální. „Jsem realista. O vyšší soutěž se porvou Most, Beroun a Havířov. My na postup nemáme,“ dodal Jurásek.

Baráž o první ligu – 7 .kolo

AZ Havířov – SHK Hodonín 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. Pechanec (Vydra), 25. Stránský (Prokop, Říčka), 37. Maruna (Prokop, Rimmel), 44. Daneček (Maruna), 47. Daneček (Maruna, Říčka). Rozhodčí: Kubičík – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. Diváci: 3374.

Havířov: L. Daneček (Vrba) – Jonáš, Prokop, Rimmel, L. Zientek, Vydra, Krisl, Balčík, M. Zientek- Daneček, Říčka, Maruna – Potočný, Stránský, Brezani – Lhotský, Pechanec, Pavlas – Mráz, Putniorz.

Hodonín: Šenk (Jež) – Pokorný, Sajdl, Miklík, Horinka, Bauer, Charvát, Kulyk, Mokráň – Kocák, Hollý, Špok – Peš, Jurásek, Rehuš – Vrba, Tomi, Čavoj – Duchoslav


Most – Beroun 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 25. Vachovec, 49. Divíšek – 12. Švagrovský, 24. Poletín, 54. Stromko. Rozhodčí: Vampola – Gerát, Ondráček. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 347.

Tabulka

1. Most 6 4 0 0 2 19:15 12
2. Havířov 6 2 1 1 2 20:16 9
3. Beroun 5 3 0 0 2 12:12 9
4. Hodonín 6 1 2 0 3 22:26 7
5. Klášterec nad Ohří 5 1 0 2 2 16:20 5