Zatímco ve středu nad zimním stadionem v Břeclavi vykukoval zpoza zatažené oblohy měsíc v úplňku, druholigoví hokejisté uvnitř haly měli k prožití poklidného večera pořádně daleko.

Domácí Lvi se rvali o každý puk v derby s Hodonínem. Ale neuspěli. Břeclav – Hodonín 4:5.

Diváci se dočkali přestřelky už v první polovině duelu. Břeclavské dostal do vedení Bolfík, který v páté minutě překonal bekhendovým blafákem hodonínského gólmana Baruse.

Správně, toho Baruse, který ještě loni nastupoval v barvách Lvů. A ano, toho Baruse, jehož otec Miroslav ještě loni hrál za Břeclav a asistoval trenéru Konečnému. Nyní jsou z obou Drtiči. Starší z dvojice je nyní hlavní trenér hodonínského celku. Mimochodem, na začátku týdne v rozhovoru pro Deník prohodil: „V Břeclavi jsem strávil rok, ale určitě to není tak, že bych tam teď jel s Hodonínem s tím, že se s nimi chci nějak pasovat."

Zároveň ale prorokoval: „Břeclav je jeden z týmů, které nás mohou prověřit."

Bingo. Přestože jsou Drtiči hlavními favority celé soutěže a Lvi váhavě bojují o první pětku, do závěrečné třetiny vstupovaly oba celky za nerozhodného stavu 3:3.

Střeleckou euforii měli za sebou kromě Bolfíka Břeclavané Lechner s Benešem a Drtiči Stejskal a Šťastný, jenž slavil dvakrát.

Poté se o slovo přihlásila tradiční opora hostů – centr Jurásek. Ke smůle Lvů navíc v tu nejméně vhodnou dobu. Zkušený útočník ujel v oslabení a tvrdou ranou překonal domácího brankáře Zelenku.

Odpověď brzy našel Popolanský, ale Drtičům vrátil vedení Kučera.

Břeclavští v závěrečných minutách bývalého spoluhráče v bráně soupeře zkoušeli, ale marně. Barus se zaskvěl zejména při ráně Dufka od modré čáry. Puk zastavil lapačkou. Pak měli Lvi ještě další dvě šance k vyrovnání. Trestné střílení a power play.

Jenže: Barus.

Stejný muž vyřešil i poslední závar, Hodonín zvládl derby lépe.