Hodonínští Drtiči se protrápili k dalšímu vítězství. Domácí kouč Svatopluk Číhal se od svých svěřenců dočkal narozeninového dárku v podobě výhry 4:3 po samostatných nájezdech. Vítěznou trefu zaznamenal ve druhé sérii nájezdů mladíček Kýhos. Hodonín díky dvoubodové výhře přeskočil v tabulce Opavu a je opět druhý.

„Bylo to naše nejhorší letošní utkání. Já můžu být pouze spokojený se dvěma body,“ neskrýval zklamání jednašedesátiletý Číhal. Jeho protějšek byl o poznání spokojenější. „My jsme naprosto spokojeni. Za každý bod z venku jsme vděční. Hodonín navíc patří k absolutní špičce v této soutěži. Získaný bod je zasloužený, i když jsme s ním ani moc nepočítali,“ usmíval se po utkání hostující lodivod Vladimír Fischer.

V utkání nevalné úrovně poslal hosty do vedení s chutí hrající Jakub Klimovič, který dorazil tvrdou střelu Skříteckého. Domácí se zaslouženého vyrovnání dočkali o sedm minut později. Útočník Michal Rapant oslavil své čtyřiadvacáté narozeniny brankou do sítě velmi dobře chytajícího Pekaře. Do konce úvodní části se výsledek nezměnil. V závěru první třetiny ujela dvojice Zábranský – Kýhos. Bohužel situaci dobře nevyřešili a hostující gólman Pekař nemusel vůbec zasahovat.

„Je to křečovité. Nedařilo se téměř nikomu,“ podotkl Číhal. V prostřední části se na ledě neobjevil útočník Petr Peš. K jeho absenci zkušený stratég poznamenal: „Dělal zbytečné fauly. Nehýbal se. Ale tam nebruslilo více hráčů. Veřejné bruslení je odpoledne a ne když je zápas,“ hněval se na své svěřence Číhal.

Ani v prostřední části se obraz hry příliš nezměnil. Diváci nemohli být s předváděnou hrou spokojeni. Drtičům chyběly v průběhu celého zápasu hlavně lepší pohyb, potřebný důraz a častější střelba. „Kluci nestřílí,“ utrousil Číhal. Toho potěšil ve druhé třetině pouze Kýhos, který v polovině utkání poslal Hodonín poprvé do vedení.

V závěrečném dějství hra upadla do podprůměru. Domácí působili značně unaveným dojmem. Chyběla potřebná jiskra a správný šmrnc. Toho dokázali Šternberští dokonale využít. Ve 47. minutě vstřelil svou druhou branku v zápase střelecky disponovaný Klimovič. Domácí poslal znovu do vedení sedm minut před koncem povedenou střelou Hoza. Hosté ale nesložili zbraně. Zbytečné vyloučení Šťastného potrestal v přesilové hře Zapletal.

„Já si myslím, že to byl oboustranně kvalitní hokej. Hrála proti sobě kvalitní mužstva. Zápas se musel líbit. Hrálo se nahoru dolů. Domácí byli místy lepší, ale nás podržel brankář Pekař,“ pravil Fischer.

V závěru zápasu už branka nepadla, a tak se muselo prodlužovat. Zatímco zkušeného matadora Zimu bravurně vychytal Holeš, na druhé straně zneškodnil nebezpečný pokus Bartáka Pekař. Ani pětiminutové prodloužení tak vítěze neurčilo. O osudu utkání nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy. Zatímco domácí brankář Holeš hostující střelce vychytal, hostujícího Pekaře překonali Kýhos s Juráskem.

„Doplatili jsme na zbytečné vyloučení, kdy jsme udělali stupidní fauly. Když se nedaří, tak nás ta oslabení ještě více sráží. Soupeř ale hrál dobře. Vycítil, že nejsme v pohodě,“ dodal nespokojený oslavenec Číhal.

Drtiči můžou své věrné příznivce potěšit už tuto středu, kdy na domácím ledě hostí nevyzpytatelný Pelhřimov. Zápas začíná v 18.00.

SHK Hodonín – Šternberk 4:3 po samostatných nájezdech (1:1,1:0,1:2)
Branky: 13. M.Rapant (Roháč), 30. Kýhos (Komárek), 53. Hoza (M.Rapant) – 6. Klimovič (Střítecký), 47. Klimovič (Zima), 58. Zapletal (Zima, Klimovič)
Rozhodčí: Volf – Dučák, Poláček
Diváci: 1700
Hodonín: Holeš (Hubačka) – Pokorný, J. Rapant, Komárek, Podešva, Šťastný, Hučko – Čárský, Jurásek, Hrtús – Peš, Zábranský, Kýhos – Hoza, M. Rapant, Roháč – Barták
Šternberk: Pekař (Kaplan) - Skřítecký, Jurdič, Hruška, Spurný, Zapletal, Fekiač – Jurák, Zima, Klimovič – Fiala, Kohút, Vích – Jurdič, Tomášek, Trunda – Anděl, Hrbatý, Martinka