Zápas sezony začíná v hodonínské TEZA aréně ve čtvrtek (16. února) v 18.00.

Jak jste se vůbec dostal takto na poslední chvíli ke kapitánskému céčku?
Před zápasem si mě zavolali trenéři a řekli mi, že budu kapitán. Takže mě vlastně postavili před hotovou věc. (úsměv)

Čekal jste po onemocnění Petra Pokorného, že budete kapitánem právě vy?
Nečekal. I když ve Frýdku, kde Peťa Pokorný chyběl, tak jsem céčko dostal. Ale myslel jsem, že kapitánem bude Hozič (Michal Hoza – pozn. red.), protože na zápas byl připravený. Nebo že budou jen asistenti a kapitán nebude. Takže jsme překvapený byl.

Hned v úvodu utkání jste se dostali pod tlak domácích. Čím to?
Určitě jsme na začátku čekali od Orlové nápor. Kdybychom hráli doma, tak taky budeme chtít ze začátku zastrašit soupeře. Ale tentokrát to bylo ještě umocněné tím, že jsme hráli tu pomalejší skupinu. Kde tempo nebylo na takové úrovni jako v té první. To se všechno sečetlo a těch první deset minut podle toho taky vypadalo. Měli převahu, ale my jsme zase dobře bránili, takže si zas tak velké šance nevytvořili.

Ale nástup do druhé třetiny byl ještě horší…
Play off je o chybách. Měli jsme hrát celých šedesát minut na 0:0, ale mysleli jsme si, že s nimi půjde hrát otevřeně. Konec první třetiny už byl lepší, tak jsme asi v podvědomí trochu otevřeli vrátka a začali jsme si víc hrát s pukem. A to se nám vymstilo.

Rozhodly tedy ty první dvě slepené branky?
Myslím si, že domácí hlavně uklidnil první gól. Protože do té doby neměli žádný tlak. A ta branka padla bez jejich úsilí. Měli jsme puk na holi a vlastně jsme jim jej nabídli. Moravec to potrestal. Hned vzápětí přišel druhý gól. Začali si věřit a už to jelo. Po buly jsme dostali třetí branku do šatny a bylo po zápase. Nehráli tak špatně, abychom dotáhli ve třetí třetině jejich třígólový náskok. Na to jsme v Orlové bohužel neměli.

V čem je největší síla vaše čtvrtfinálového soupeře?
První lajnu mají seskládanou se zkušených hráčů, ať je to Moravec, střelec Luka nebo Mikšan. Tu sílu rozhodně mají. Ale další lajny jsou hratelné. Musíse to ubojovat. Musíme pokrýt jejich první lajnu, aby nerozhodla zápas tak, jako v úterý. Musíme jim hrát víc do těla a znepříjemnit jim jejich hru. Když se Moravec bude mlátit víc po mantinelech, tak se mu to moc líbit nebude.

Takže hlavní zbraně na to, aby se vrátila série zpátky do Orlové, jsou větší nasazení a bojovnost?
Věřím tomu, když budeme hrát dobře ze zadu a nebudeme bláznit někde v útoku. Protože Orlová má brejkové hráče, a ti na nás budou čekat. Pamatuji si na domácí zápas v základní části. Dobře bránili, dali nám tři góly a bylo po zápase. A to proto, že jsme bezhlavě bušili a šance jsme si ani pořádně nevytvořili. Hrát zezadu a bojovat, o tom je celé play off.

Co říkáte na letošní model play off? Určitě je to velká škoda jak pro hráče, tak pro diváky…
Pro diváky určitě velká škoda. A pro nás je to úplný nesmysl. Hrát jeden zápas u nich, pak doma a poté teoreticky konec sezony v půlce února. To je špatné. Ale celá soutěž byla nešikovně nastavená, že se hraje první šestka a pak sedmička až dvanáctka. Spousta zápasů ani neměla žádnou atraktivitu. Břeclav s Frýdkem to už dávno zabalili, hráli jen s juniory a podle toho to taky vypadalo. Hokej se hrál pak asi jen v té první šestce.

Jak vám chybí kapitán Petr Pokorný?
Určitě nám chybí. Petr je velký hecíř a motivátor. Ale na jednom hráči to v hokeji nestojí. Musíme hrát a bojovat i bez něj.

A nastoupí ve čtvrtek?
Petr má hnisavou angínu, takže si myslím, že sérii s Orlovou nestihne.