„Po utkání v Přerově chceme dát sestavu dohromady, aby tak mohla nastoupit do vyřazovací části,“ říká kouč Drtičů Tibor Janás, který společně s kolegou Galkem neváhá rozhodit i jinak stabilní trojice či dvojice.

Takhle během sezony roztrhli například duo Špok – Korotvička nebo slovenskou řadu Vaškovič, Hollý, Haring. Produktivní křídla se v posledních zápasech přesunula do elitního útoku po bok Juráska.

„Sáhli jsme k tomu, protože Tomáš Vrba se delší dobu potýká s nemocí. Byl tedy vhodný okamžik zkusit jinou variantu,“ komentuje Janás manévry v sestavě.

A přijdou další

Na ledě se opět objeví zmiňovaný Vrba, který se pravděpodobně vrátí do první lajny k Juráskovi.

„Momentálně je to hektické. Každý druhý zápas se měníme. Máme za sebou jiné beky a centra. V této fázi sezony hledáme a zkoušíme něco nového,“ tvrdí třiadvacetiletý Vaškovič.

I když se hráči mezi sebou dobře znají, vzájemné návyky si vytváří až během utkání. „Někdy je to poznat. Nový spoluhráč občas přemýšlí jinak. Jindy z toho vyjde zase něco pozitivního. Myslím, že musíme najít zlatou střední cestu, aby to bylo dobré pro celý tým,“ pokračuje hokejista nosící na zádech číslo dvanáct.

Ať už jej trenéři postaví ke komukoliv, osobně jedno přání má: hrát s parťákem Haringem.

„S ním si asi rozumím nejvíc,“ poznamenává. „Hraji s ním rád. Doufám, že nás nechají pohromadě a dají k nám centra, se kterým si budeme vyhovovat co nejvíce.“

Šanci na setrvání ve stejném složení má i třetí formace s Hollým v centru a Špokem s Kubou na křídlech.

Na tři pětky

„V útočné třetině si vytvářejí velký tlak, hrají zodpovědně dozadu, prosazují se střelecky. Míša Kuba bezvadně zapadl,“ uvedl pro klubový web kouč Libor Galko.

Změny se už naopak nedotknou defenzívy. Obranné páry by trenéři rádi zachovali v aktuálním složení.

„Uvidíme ale, jak se budou vyvíjet zápasy ve vyšších soutěžích. Varianta, že bychom kádr doplnili, ještě existuje,“ míní Janás. „Jinak bychom do dvojiček už zasahovat nechtěli.“

Jistotu pravidelné účasti na ledě získá devítka útočníků a šestice beků. Drtiči hodlají do play off vstoupit hrou na tři pětky.

„Čtvrtá však bude připravená a do zápasů také zasáhne,“ dodává Janás.

Cesty Drtičů a Holuši se rozcházejí

Hodonín - Hodonínský hokejový klub opustil další hráč. Na odchodu je pětadvacetiletý útočník Michal Holuša. O ukončení spolupráce mezi mladým forvardem a druholigovými Drtiči informovaly ve středu webové stránky klubu. Holuša odehrál v oranžovomodrých barvách patnáct zápasů s bilancí sedmi gólů a čtyři asistencí.