Po delší pauze měli Drtiči problém naskočit do zápasu. S Opavou ale vyhráli

Hodonín – V prvním utkání nového roku se hodonínští hokejisté rozjížděli pomaleji, nakonec ale nedali Slezanům žádnou šanci a popáté v ročníku vyšli z duelu s Opavou vítězně. Hosté se ujali v první třetině vedení, ale ve druhé části Drtiči skóre otočili na svou stranu a po čtyřiceti minutách hry byl stav utkání 3:2 pro Jihomoravany. V poslední periodě pak svěřenci trenéra Čechmánka své vítězství podtrhli dalšími dvěma trefami.

8.1.2018

Páté letošní vítězství nad Opavou se nerodilo snadno. Pětigólový triumf režírovali hráči, jejichž číslo na dresu začínalo devítkou. Ilustrační fotoFoto: www.shkhodonin.cz/ Adam Krátký

"Ukázalo se, že Opava už je úplně někde jinde, než byla před měsícem, když jsme hráli na jejím ledě. Posílili a mají určitě lepší a kvalitnější kádr, než měli před časem. Soupeř ukázal, že dokáže hrát docela nepříjemný a důrazný hokej," byl celkem překvapený trenér domácích Roman Čechmánek.

Vstup do sobotního utkání se domácím hokejistům vůbec nepovedl. Už po necelé minutě hry se nabídlo Slezanu hrát přesilovou hru. Tu však hosté neproměnili, i když měli několik slibných šancí. V domácí bráně se zaskvěl proti obrovské šanci Hartmanna Ondřej Haloda. Nicméně na střelu Wolfa už nedosáhl a v deváté minutě otevřeli skóre zápasu Slezané. Dokonce mohlo být pro Drtiče ještě hůře, ale Seidler tečoval puk vedle domácí brány.

Oranžovo-modrým se podařilo gólmana Opavy překonat až na přelomu osmadvacáté minuty, a to hned dvakrát v rychlém sledu za sebou. O vyrovnávající gól se postaral Vaněk. O třicet vteřin po něm vsítil vedoucí branku Kadlec. Ovšem na tuto trefu dokázali hosté naposledy ve třiatřicáté minutě odpovědět.

Poté už hru režírovali pouze domácí hokejisté. "My jsme byli samozřejmě připraveni na to, že Opava přijede v trochu jiné situaci a s lepší kvalitou, což se potvrdilo. Ve druhé a třetí třetině jsme byli lepší na kotouči, dávali jsme puk rychle od hokejek a vytvářeli jsme si dostatek šancí," dodal Čechmánek.

V závěrečné dvacetiminutovce Drtiči definitivně rozhodly o tom, že všechny tři body zůstanou doma. V pětačtyřicáté minutě usedl na trestnou lavici hostující Malina a následně domácí využili první přesilovou hru v utkání. Na pátou branku Jihomoravanům stačilo pouhých jedenáct vteřin. Postaral se o ni druhým zásahem útočník Jakub Kadlec.

"Byl to vyrovnaný zápas, který rozhodlo proměňování šancí. Měli jsme jich dost, ale když nedáme góly, tak nemůžeme vyhrát," řekl kouč Slezanů Zdeněk Pavelek.

SHK Hodonín - Hokejový klub Opava 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. D. Vaněk (Sajdl), 29. Kadlec (Charvát), 35. Miklík (Romančík, Vrána), 46. Hladiš (Sajdl, D. Vaněk), 46. Kadlec (Jurča, Charvát) - 9. Wolf (Rudl, Chalupa), 33. Šindelář (Chalupa).
Rozhodčí: Šudoma - Goňa, Pospíšil. Vyloučení: 7:10, navíc Hladiš (HOD) 5+OK, Tichý (OPA) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1249. Střely na branku: 38:27.

Sestava SHK Hodonín: O. Haloda (Kotvan) - Sedlák, Miklík, Kobylík, Hladiš, Žabčík, Kužílek - Matula, Matějka, Hajný - Sajdl, D. Vaněk, Hložánek - Jurča, Charvát, Kadlec - Romančík, Kuba, Vrána. Trenér: Roman Čechmánek.

Autor: Lucie Bydžovská

8.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
Rekonstrukce bitvy z druhé světové války. Ilustrační foto.

V závějích budou bránit Prusko. V Mikulčicích také okoštují pálenky a zelí

Carp show v Břeclavi.

Přednášky či výstava. Mezi kapraře zavítá i modelka Bučková

Vinařství roku je z Němčiček. Stávek kombinuje tradici s nápaditostí

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Růžová vína nemusí být jen mladá a lehká, mohou zrát a nabídnout mnohem víc. Takový pohled předává svým zákazníkům vinař Jan Stávek z Němčiček na Břeclavsku. Za svůj přístup v oboru se ve čtvrtek jeho firma stala Vinařstvím roku 2017. Vyhlášení výsledků se konalo v Brně. Doposud posledním vítězem bylo Zámecké vinařství Bzenec z Hodonínska.