Pětadvacetiletý forvard se příležitosti chopil skvěle. Obětavý hokejista výtečně zapadl do formace s Juráskem a Pešem. Vedle mazáků neskutečně ožil, když v jednačtyřiceti zápasech základní části nasbíral šestačtyřicet bodů. Se sedmadvaceti brankami, ke kterým přidal devatenáct asistencí, byl nejlepším střelcem Drtičů. Další dva góly pak syn sekretáře hodonínské mládeže přidal v play off.

Ani Kubovy přesné zásahy ovšem vyřazení s Porubou neodvrátily, Jihomoravané prohráli čtvrtfinálovou sérii 0:3 na zápasy a v pátek se spoluhráči letošní ročník definitivně zakončí.

Stejně jako před rokem jste v play off vypadli už ve čtvrtfinále. Jaká byla nálada v kabině po posledním utkání?

S tím už se teď nedá nic dělat. Já jsem si i kvůli lidem přál, abychom v play off narazili na Vsetín, což se nesplnilo. Proti Porubě jsme neměli v letošní sezoně moc dobrou bilanci, moc se nám proti ní nedařilo. Samozřejmě jsme prohrávali dva nula na zápasy a do Ostravy jsme jeli s tím, že chceme sérii vrátit domů, ale nepodařilo se nám to. Po zápase v kabině panovaly smutek a zklamání.

Padlo po cestě domů z Ostravy i nějaké pivo?

Po cestě domů jsme se stavili na benzínce a koupili nějaká pivka. Většina kluků ale ráno vstávala do práce, takže zase nějaká moc velká divočina to nebyla. Jak jsem říkal, převládalo v nás zklamání, že ta čtvrtfinálová série takto skončila.

Budete ještě trénovat, nebo jste se se spoluhráči již rozloučili a máte sezonu definitivně za sebou?

Poslední trénink máme v pátek, kdy asi budeme hrát hokej proti fanouškům SHK. Potom odevzdáme věci a na devatenáct hodin máme domluvené posezení na Rybářské baště, kde se rozloučíme se sezonou.

Jak hodnotíte letošní ročník? Se sedmým místem po základní části asi nepanovala v klubu spokojenost, že?

Je to těžké hodnotit. Každý se vždycky chce umístit na nejlepších místech tabulky, aby v play off začínal doma. Pro mě je to zklamání, protože tým tady na to byl. Bohužel sezonu značně ovlivnila spousta zranění klíčových hráčů. V tomto jsme měli trochu smůlu.

Právě. Letošní sezona byla hodně poznamenána nemocemi a zraněními. Věříte, že kdybyste celý ročník odehráli v kompletním složení, že byste skončili v základní části výš?

To je těžké říct, jak by to bylo, kdybychom byli kompletní. Chyběl nám Špoky (Martin Špok – pozn. red.), Zaplik (Jiří Zapletal – pozn. red.), Pisky (Dominik Piskoř – pozn. red.), potom se zranil Zezi (Michal Zezula – pozn. red.), Poles (David Polesný – pozn. red.), Méďa (Ondřej Nedvěd – pozn. red.) a Charvy (Matěj Charvát – pozn. red.). Méďu a Charvyho obdivuji. Ti se na konci sezony vrátili zpět do sestavy a v podstatě zápasy odehráli na jedné noze. Určitě nám v průběhu sezony všichni hráči chyběli. Je možné, že s nimi bychom skončili výš, ale to jsou jen spekulace.

Měli jste letos vůbec kvality na to, abyste se mohli měřit s Přerovem, Porubou či Vsetínem?

My jsme s těmito týmy odehráli vyrovnaná utkání. Protože jsme všichni věděli, že tato mužstva jsou o něco kvalitnější než my, tak jsme se jim chtěli vyrovnat a dokázat, že se s nimi dá hrát. Alespoň já jsem to tak bral. Takže mě již samotná myšlenka, proti komu hraji, patřičně vyhecovala.

Co vůbec sérii s Porubou rozhodlo? V čem byl soupeř lepší?

Sérii s Porubou jsme začali hodně špatně. V prvním zápase jsme dostali 8:0, což mluví za vše. Nebruslili jsme, nesráželi se, neproměňovali jsme šance. Nebylo tam nic a tak se nedá vyhrát snad nad nikým. Ve druhém zápase doma se to docela zlepšilo, ale taky jsme vyhořeli na porubském gólmanovi, který svůj tým držel a chytal výborně. Poslední krok bývá opravdu nejtěžší, což se znovu potvrdilo. Trápili jsme soupeře celý zápas. Škoda že to pro nás nemělo šťastnější konec.

Myslíte si, že má Poruba šanci na postup do první ligy, nebo na vítězství ve druhé lize tipujete někoho jiného?

Play off je jiná soutěž a může ho vyhrát kdokoli. Ale myslím si, že Poruba díky tomu, jaký hraje hokej a jaký má kádr, určitě na první ligu má.

Vy máte za sebou nesmírně povedený ročník. Co se u vás oproti minulým sezonám změnilo?

Letošní sezona byla moje nejpovedenější. Trénuji pořád stejně, na tom se nic nezměnilo. Trochu jsem upravil jídelníček a shodil pár kilo, což mi dost pomohlo. A nejdůležitější na tom všem bylo, že jsem měl po dlouhé době důvěru od trenérů Prčíka a Krupici, kterým bych chtěl poděkovat. Věřili mi a dali mi prostor ukázat, co ve mně je. Konečně jsem dostal šanci hrát. Na příležitost jsem čekal šest let. Za důvěru jsem se jim snažil odvděčit co nejlepšími výkony. Zařadili mě do druhé formace, ve které jsem nastupoval s Šeďou (Zdeněk Jurásek – pozn. red.), Pešákem (Petr Peš – pozn. red.), Škápou (Ľubomír Škápik – pozn. red.) a Méďou, kteří mají na povedené sezoně taky obrovskou zásluhu.

Nepomýšlíte při letošní formě na vyšší soutěž? První liga vás neláká?

Samozřejmě že bych to rád zkusil jinde, klidně i ve vyšší soutěži nebo v zahraničí. Třeba nějaká nabídka přijde, třeba taky ne. Nechám se překvapit.

Co vůbec říkáte kádru Drtičů? Nečekal jste, že vedení klubu mužstvo po loňské neúspěšné sezoně přece jenom více posílí?

Jak už jsem říkal dříve, neměli jsme špatný tým. Měli jsme tři vyrovnané formace, jen jsme měli smůlu na zranění.

Co říkáte na výkony juniorů? Mají podle vás větší šanci dostat se do prvního týmu než třeba vy před několika lety?

Juniorku jsem moc nesledoval, ale kluci, co s námi na konci sezony chodili, se jevili dobře. A šance je větší, nebo alespoň letos byla. Každý hráč celou dobu čeká na šanci, a když ji dostane, musí hrát nejlépe, jak umí, protože v tom případě bude hrát častěji a může sbírat zkušenosti mezi muži. Je to hodně o čekání na příležitost, která by se měla využít. Letos těch šancí bylo pro ně, myslím, dost.

Co budete nyní ve volném čase dělat? Odletíte zase někam do zahraničí?

Určitě poletím do Francie za svým kamarádem Ondrou Fiedlerem, který tam hraje in-line hokej. Taky mám v plánu dovolenou u moře, ale destinaci ještě vybranou nemám.

O víkendu startuje hokejbalová extraliga. Uvidí váš fanoušci na jaře v dresu Sudoměřic?

Se Sudoměřicemi jsem domluvený, že když budu zdravý, že jim vždycky rád půjdu pomoct. Nevím, jestli stihnu hned ty první zápasy, protože jsem play off kvůli lýtku odehrál pod prášky, takže až se dám do pořádku, určitě hrát budu.

A okresní liga vás neláká?

Okresní ligu v Hodoníně taky hraji, takže si myslím, že se o víkendech nudit nebudu. (úsměv)