První dva ročníky vyhráli profesionální hasiči, kterým se sen o zlatém hattricku rozplynul už před posledním utkání turnaje. „Prohráli jsme s policisty, takže teď jen čekáme, jestli budeme druzí, nebo třetí,“ řekl v průběhu posledního zápasu obránce hasičů Jaroslav Kmetík.

To už hráli policisté, kterým stačila k zisku poháru i remíza, s pořádající TEZou. „Abychom celkově vyhráli, tak musíme policisty porazit. Když remízujeme, tak jsme druzí a když prohrajeme, tak budeme třetí,“ nastínil možnosti domácích manažer TEZy Petr Hruška.

Po prvním poločase svítily na světelné tabuli dvě nuly, takže šance pořádajícího týmu stále žily. Jenže s příchodem šéfky SHK Hodonín Jany Gajošové na střídačku policie, hosté ožili a dvěma zásahy z hole Vojtka a Čermáka výrazně vykročili za pohárem ředitele. TEZA za tohoto nepříznivého stavu zabojovala a využila dvou a půl minutové power play. Nejdříve snížil Čajka a pár sekund před konce srovnal Gálik.

Konečná remíza znamenala, že hlavní pohár putuje k policistům, domácí TEZA si vybojovala druhou příčku a hasičům zůstal pomyslný bronzový stupínek. Na bramborovou medaili by měl nárok spojený tým zdravotníků a hodonínské městské policie.

Individuální ceny si odnesli Karel Matějíček z TEZy (jako nejstarší hráč turnaje, loni se stal nejlepším), mladý policista Patrik Sasínek (nejlepší gólman) a hasič Pavel Sádecký, který byl nejlepším střelcem.

Výsledky:

HZS Hodonín – PČR Hodonín 2:5

TEZA Hodonín – ZZS/MěP Hodonín 7:1

TEZA Hodonín – HZS Hodonín 1:1

PČR Hodonín – ZZS/MěP Hodonín 5:2