„Góóól,“ kříčeli už mnohokrát fanoušci Drtičů po chytré střele Petra Pokorného, kterou od modré čáry překvapil soupeřova gólmana. Zkušený obránce dokáže zápěstím využít souhru se svými spoluhráči, jež při přesilové hře cloní na hraně brankoviště.

S letní přípravou jste letos začal později než ostatní hráči. Čím to?
Důvod byl ten, že jsme stavěli dům. Koncem června jsme navíc čekali nový přírůstek do rodiny. Narodila se nám druhá dcerka, takže práce a starostí bylo dost. Chtěl jsem udělat vše, co bylo potřeba, abych se potom mohl soustředit jen na hokej.

Neschází vám tím pádem někdy síly?
Zatím jsem to nepocítil. Snažil jsem se to dohnat.

Obranné dvojice se dost měnily. S kým se vám hraje nejlíp?
To je pravda. Byl tady na chvíli i Michal Nedbálek, takže jsme se protočili. Momentálně se na ledě nejlíp cítím s Radimem Šťastným. Důvod je prostý. Je to zkušený hráč, od kterého vím, co mohu čekat. Je to vždy lepší, když hrajete s někým takovým. Nemusíte se zas až tak soustředit na obranu, ale můžete vyrazit i dopředu.

Posbíral jste i nějaké body. Cítíte se spíše jako ofenzivní bek?
Vzhledem k tomu, že hraji právě s Radimem, tak ani ne. (smích). Jeho to táhne do útoku asi o něco více než mě.

Co říkáte na mladého beka Zdeňka Ševelu? V sedmnácti je téměř v základu…Zdeněk má všechno teprve před sebou. Ale musím říct, že zatím hraje dobře. Potřebuje se hlavně vyhrát. Bude mu teprve osmnáct. Zatím je hrozně těžké říct, kam by to mohl dotáhnout.

Zkušených hráčů je v týmu dost. Radíte mu co a jak?Určitě. Když můžeme pomoci, tak to vždycky v kabině probereme, řekneme si, co je potřeba.

Byl jste kapitán. Berete si někdy v kabině slovo, když je potřeba?
Zatím se to nestalo. Myslím si, že to Tomáš Meixner zvládá v pohodě. Někdy se třeba o něčem poradíme, ale týmu to pokaždé přednese Tomáš. Jinak v kabině si může každý říct svůj názor. Ale jak říkám, z hráčů má hlavní slovo Tomáš.

Mluví se v kabině už o play off? Čeká vás sice až za dva měsíce, ale…
Ještě ne. Je před námi dost zápasů, které chceme zvládnout. Jsme tam, kde jsme chtěli být. Chce to uhrát další dobré výsledky a do play off jít z co nejlepší pozice.

Kde jste působil předtím, než jste přišel do Hodonína?
Hrál jsem dva roky ve Vyškově, když tam byla druhá liga. Působil jsem také v Břeclavi a v Brně.