Prvním hráčem, jenž posílil tým šumperských Draků pro nadcházející prvoligový ročník, se stal Lukáš Špelda. Bek, který ve finále druhé ligy patřil k základním pilířům defenzívy Hodonína, nyní oblékne barvy Šumperku. U hodonínských Drtičů hostoval z Komety Brno.

„Myslel jsem, že budu pokračovat v Kometě, ale vedení mi ani neřeklo, že se mnou již nepočítají. Pak jsem se najednou dozvěděl, že jsem hráčem Šumperka. Z počátku jsem z toho byl hodně překvapený,“ přiznává Lukáš Špelda, který však se své nové angažmá bere jako výzvu. „Po hokejové stránce se do Šumperku těším. Trenér mi slíbil hodně prostoru na ledě, který jsem v brně neměl.

Trochu mi vadí, že je Šumperk tak daleko, ale to už je úděl hokejisty. Musím se s tím vyrovnat a určitě si zvyknu,“ pokračuje posila Draků, která se také těší na šumperské fanoušky. „Při finálových zápasech, když jsem hrál za Hodonín, byla fantastická atmosféra. Na šumperské diváky jsem zvědavý. Také čekám, jak mě přijmou noví spoluhráči, když jsem proti nim nedávno hrál,“ přemýšlí Špelda.

Z aktuálního kádru Draků zná velice dobře především Ivo Kratěnu či Romana Meluzína. „ S Kratěnou jsem hrál čtyři roky v mládežnických reprezentacích. Romana Meluzína znám ze svého angažmá v Kometě. Nastupoval jsem s ním dokonce v jedné pětce, je to vynikající hokejista. Jsem rád, že se s ním opět setkám,“ říká Špelda. Talentovaný obránce má na svůj věk za sebou již několik angažmá.

Hájil barvy Slávie, Mostu, Kadaně, Komety či Hodonína. „Ve Slávii jsem hrál za áčko již v sedmnácti letech, což jsem si myslel, že už je hotovo a že už nebudu muset nikam jinam. Jenže to je takový mladistvý bláznění, byl jsem z toho hrozně na hrušce,“ popisuje štaci v pražském klubu. Když mu trenér Komety začal dávat méně příležitostí na ledě, posílil druholigový Hodonín. „Byl jsem rád, že můžu hrát play off v Hodoníně.

Bylo to fajn,“ řekl Špelda. V dresu Drtičů nastupoval v jedné obranné dvojici s Milanem Karlíčkem. Ten už také v kádru SHK není. Zamířil do Hradce Králové. Elitní beky by měli nahradit nové příchozí Sladký se Sokolovským. „Věřím, že to na naše poměry bude adekvátní náhrada,“ sdělil hodonínský trenér Svatopluk Číhal.