Drtiči od 4. minuty prohrávali a ještě po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 3:3. Závěrečná třetina ale patřila jasně hostujícímu celku, který sobotní duel 36. kola třemi brankami rozhodl a nakonec domů veze výhru 6:3.

„Je potřeba si uvědomit, že každý zápas je jiný a žádný soupeř opravdu není lehký. Před utkáním jsme zvažovali, že dáme šanci novému brankáři Gajanovi, ale nechtěli jsme na něj vyvíjet zbytečný tlak, a tak dostal přednost Kubáň, což se ukázalo jako velmi dobrý tah. Pelhřimov hrál velmi dobře, výborně bruslil. Soupeř má v sestavě mladé kluky ze Znojma, kteří nic nevypustili. Naopak byli aktivní a snažili se hrát. My jsme brzy přišli o útočníka Růžičku, nenastoupil také Finsterle s Miklíkem, takže sestava byla poněkud okleštěná,“ uvedl k zápasu trenér Ivan Dornič.
Pelhřimov - Hodonín 3:6

Branky: 4. F. Kasalý, 20. Votápek, 21. Votápek – 12. Jurča (Matějka, Hložánek), 15. Franek (Matějka), 33. Matějka (Mikeska), 45. Matula (Charvát), 57. Matějka (Matula), 60. Jurča (Charvát).

Hodonín: Kubáň – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík – Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča.