„Kdyby nám před třemi domácími zápasy někdo řekl, že budeme mít na svém kontě osm bodů, tak bychom určitě bylo spokojení, což nyní jsme. Vánoce tak prožijeme ve větším klidu a pohodě, než kdyby se nám poslední zápasy nepodařily," uvedl spokojený hodonínský kouč Lubomír Oslizlo.

Domácí trenér měl z posledního letošního soupeře respekt, neboť Severomoravané hlavně na venkovních kluzištích protivníky značně trápí. „Nový Jičín má hodně kvalitní tým. Navíc sbírá venku hodně bodů a snaží se mimo svůj stadion hrát precizní obranu," upozornil Oslizlo.

Flašarova parta na Slovácku udeřila hned ve 4. minutě. Po akci nejproduktivnějšího hostujícího hráče Lehečky se prosadil neobsazený Dominik Novotný.

Drtiči se v úvodní části přes pozornou defenzivu soupeře těžko probíjeli a na svoji první větší šanci si museli počkat až na konec první periody, ale Iláš v brance Nového Jičína neměl žádnou větší práci. „V první třetině jsme se nemohli dostat do tempa, ale ve druhé části se to zlepšilo," řekl Oslizlo.

A měl pravdu. Hodonín nejprve přečkal velkou šanci Hanáka, jehož tečovaný pokus zastavil Kotvan až na brankové čáře, pak se ale konečně prosadil i slovácký celek.

Kubovu ránu od modré čáry ještě stačil Iláš ztlumit, nekrytý Matěj Charvát už ale uklidil kotouč do jičínské branky.

Tentýž hráč SHK pak dokonal obrat, když Zezulovo nahození Charvát šikovně tečoval mimo dosah bezmocného Iláše.

Zbytek utkání poznamenala častá vyloučení. Oba týmy se ovšem v přesilových hrách spíše soužily. V závěru prostřední části byl blízko třetí branky domácí Kučera. Ten objel hostující klec a pokusil se zasunout kotouč k bližší Ilášově tyči. Novojičínský brankář ale výborným zákrokem své spoluhráče podržel.

Severomoravané všechny nepříjemnosti před svým brankovištěm zvládli a v 53. minutě podruhé udeřili. Jednobrankovou ztrátou umazal v početní výhodě obránce Lukáš Vnenk. Drtiči mohli duel rozhodnout v závěru střetnutí rozhodnout, ale bekhendový pokus Kučery skončil těsně vedle.

Vítěze nakonec určilo až prodloužení. Devětasedmdesát vteřin po jeho začátku si od zadního mantinelu vybruslil Petr Peš, který i s pomocí hostující obrany dopravil kotouč za brankovou čáru. Drtiči tak zakončili rok 2014 dvoubodovou výhrou, díky které se osamostatnili na sedmém místě. „Myslím si, že dělba bodů byla spravedlivá. Bylo to vyrovnané utkání, jako by už byly ve vzduchu trochu cítit Vánoce. Oba týmy ale makaly a podle mě byla remíza opravdu spravedlivá," uvedl hostující trenér Aleš Flašar.

Známý kouč výsledek 2:2 po šedesáti minutách bral. „V prodloužení to už je loterie. My jsme si tam puk při rozhodujícím gólu hodili sami, ale já osobně jsem s bodem z Hodonína spokojený," prohlásil Flašar.

Radost neskrýval ani Oslizlo. „Jde vidět, že se mužstvo zvedá a já z toho mám dobrý pocit. Teď si kluci i my užijeme svátky, potrénujeme a připravíme se na další zápasy," dodal hodonínský kormidelník.

2. liga, 28.kolo

SHK Hodonín – HK Nový Jičín 3:2 po prodloužení (0:1, 2:0, 0:1 – 1:0)

Branky: 23. Charvát (Kuba, Zapletal), 25. Charvát (Zezula), 62. Peš – 4. Novotný (Lehečka, R. Gebauer), 53. Vnenk (Mráz). Rozhodčí: Held – Linhart, Maťašovský. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 1216. Střely na branku: 32:23.

Hodonín: Kotvan (Rozum) – Dufek, Pokorný, Škápik, Zapletal, Vanek, Sedlák, Polesný – Kučera, Zezula, Tomi, Smetana, Peš, Kuba, Sajdl, Jurásek, Vrba, Charvát, Mika.

Nový Jičín: Iláš (Šrámek) – Žák, Hruška, Vašut, Zahradníček, Vnenk, Cabák – R. Gebauer, Mráz, Kabeláč, Lehečka, Mikšan, Kovařčík, Ižácký, Hanák, Novotný, Uhlár.